Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 09.12.2014 07:21 Publikacja: 09.12.2014 01:00
Adam Hofman
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek
„Rzeczpospolita" sprawdziła stosunek Polaków do doniesień o nieprawidłowościach w rozliczeniach zagranicznych delegacji posłów. Z badania przeprowadzonego przez IBRiS pod koniec ubiegłego tygodnia wynika, że nie ma tolerancji dla takich zachowań i mimo że gdy przeprowadzany był sondaż, oskarżenia dotyczyły głównie polityków PiS, podział nie przebiega wzdłuż głównej lini politycznego sporu w naszym kraju.
Niemal 87 proc. respondentów domaga się, by posłowie, którym udowodniono nadużycia, zrezygnowali z pełnienia mandatu (z czego 69 proc. określa swoją postawę jako zdecydowaną). Tylko 8 proc. nie widzi nic złego w tym, by zostali w Sejmie. Badanie przeprowadzono na dzień przed tym, jak swoją linię obrony przedstawił Adam Hofman. Były rzecznik PiS przekonuje, że wraz ze swoimi kolegami stał się ofiarę nagonki. Zaznacza, że pobrał ryczałt za przejazd samochodem do Madrytu (mimo iż poleciał tanimi liniami), bo w Sejmie nie ma innego druku, który pozwalałby się rozliczyć z samodzielnej podróży na Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy.
Czy prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien zostać ukarany w związku z incydentem, do którego doszło podczas miesięcznicy smoleńskiej? Opublikowane wyniki sondażu na ten temat wskazują, że Polacy są w tej sprawie podzieleni.
Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego przez aklamację przyjęła uchwałę o poparciu kandydatury marszałka Sejmu Szymona Hołowni (Polska 2050) w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Tempo rozliczania rządów PiS staje się zarzewiem sporów w koalicji. Adrian Zandberg w mediach społecznościowych przypomniał jednak, że Polaków bardziej niż polityczne rozliczenia interesują rosnące ceny, kolejki do lekarzy i codzienne problemy, które bezpośrednio wpływają na ich życie. „Rozliczeniami człowiek się nie naje” – podkreślił.
Przewodniczący Ogólnopolskiej Federacji "Bezpartyjni i Samorządowcy” Marek Woch poinformował, że weźmie udział w wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2025 roku.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Nawet ja należę do osób, które uważają, że politycy powinni podlegać surowszej odpowiedzialności z racji tego, że dysponują środkami publicznymi, zajmują stanowiska w imieniu narodu - powiedział w rozmowie z TVN24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tobiasz Bocheński.
Adam Hofman oczekuje wyjaśnień w sprawie wykorzystywania przez polskie służby Pegasusa. Były rzecznik PiS miał być jedną z inwigilowanych osób.
Przemysław Krych, twórca funduszu Griffin Real Estate, który przez pół roku siedział w areszcie po zatrzymaniu przez CBA twierdzi, że przed aresztowaniem otrzymał ofertę - 1,5 mln euro w zamian za to, by nie mieć kłopotów. Z Krychem rozmawiał Onet. Wcześniej o tym, że usłyszał ofertę korupcyjną, biznesmen mówił w rozmowie z października 2019 roku z "Pulsem Biznesu".
Jarosław Kaczyński wspierał mnie już w czasach, kiedy byłem wójtem, wiedząc, że jestem niesłusznie atakowany. Doskonale wszystko wiedział – mówi Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego Orlen.
- Doradzaliśmy klientowi, że będzie miał bardzo dobrego ambasadora swoich spraw, jeśli zawrze z nim porozumienie, weźmie go do rady nadzorczej czy zrobi go doradcą. Nie uzgadnialiśmy, to nie był żaden wysłannik, jak Giertych czasem sugeruje - mówił Adam Hofman o zaproponowaniu Leszkowi Czarneckiemu zatrudnienia Michała Krupińskiego
- Nie mamy twardych dowodów wskazujących na to, że takie działanie ministra sprawiedliwości było uzgodnione z panem Hofmanem. Nie mamy również pewności, że ta jego propozycja była uzgodniona z panem Ziobrą - powiedział mecenas Roman Giertych komentując propozycją, jaką Adam Hofman miał złożyć Leszkowi Czarneckiemu.
Afera z taśmami Adam Hofman - Leszek Czarnecki nie musi wywrócić notowań władzy do góry nogami – ocenia były premier, Leszek Miller.
Obrońca Leszka Czarneckiego twierdził, że biznesmenowi proponowano korupcyjny układ w zamian za spokój.
- Podczas spotkań z Leszkiem Czarneckim nigdy nie składaliśmy żadnych "korupcyjnych" propozycji - poinformował Adam Hofman po opublikowaniu przez Romana Giertycha fragmentu jego rozmowy z biznesmenem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas