– Wiedzieliśmy, że to będzie ryzykowna gra, że będzie fala hejtu, niedobrych opinii, ale to był najlepszy moment, żeby to pokazać – tak o poparciu Lewicy dla KPO mówi posłanka Scheuring-Wielgus. – Wyszliśmy z tego wzmocnieni, bo pokazaliśmy że z nami trzeba się liczyć – dodaje.

Posłanka zapowiada, że na październikowej konwencji ugrupowania zostanie zaprezentowana odpowiedź na Polski Ład oraz program partii. – Chcemy pokazać, że Lewica jest inna niż ta, która była piętnaście lat temu. Z prostego powodu: zmieniły się czasy, zmieniły się osoby, które weszły do polityki, jesteśmy nowym pokoleniem, myślimy bardziej progresywnie, bardziej przyszłościowo i trzeba reagować na te zmiany – mówi Joanna Scheuring-Wielgus – tłumaczy. – Pokazanie naszej lewicowej wizji myslenia o Polsce przyszłości będzie czymś bardzo atrakcyjnym nawet dla wyborców PiS-u – dodaje.

Jaka będzie strategia Lewicy na kolejny rok? Jakich wyborców chce przyciągnąć? Czy Lewica odpowie na Polski Ład? Jak będzie głosowała w sprawie ustaw zawartych w programie? O tym w nowym odcinku podcastu „Game Changer”