„Der Spiegel”: Kaczyński - władca z zaplecza

„Władca z zaplecza” - pod takim tytułem magazyn „Der Spiegel” opisuje rządy Jarosława Kaczyńskiego, który „jeszcze nigdy nie miał tyle władzy”. Czy Kaczyński wyprowadza Polaków z Unii Europejskiej - zastanawia się gazeta.

Publikacja: 22.07.2017 15:12

„Der Spiegel”: Kaczyński - władca z zaplecza

Foto: PAP, Jacek Turczyk

„Der Spiegel" przypomina, że choć szef PiS nie ma żadnego oficjalnego urzędu państwowego, ministrowie czy prezes Narodowego Banku Polskiego przyjeżdżają do partyjnej centrali po wytyczne i porady, a prezydent Duda i premier Szydło uchodzą za „uległych służących władcy". Z centrali na Nowogrodzkiej Kaczyński „zamienił Polskę w problem Unii Europejskiej" – pisze hamburski magazyn i dodaje: „akurat Polskę, która za liberalnych rządów Donalda Tuska przez lata była wzorowym uczniem wśród nowych państw członkowskich Unii Europejskiej".

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Sondaż: Tak Polacy oceniają sposób sprawowania funkcji marszałka Sejmu przez Szymona Hołownię
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Polityka
KO i PiS mogą liczyć na niemal identyczne poparcie? Wyniki nowego sondażu partyjnego
Polityka
PiS uderzy w regionach. Referenda lokalne mają pokazać korozję i słabość władzy PO
Polityka
Karol Nawrocki do władz Ukrainy: Pojednanie może być oparte wyłącznie na prawdzie
Polityka
Sikorski: Cenckiewicz zrobił karierę na opluwaniu lepszych od siebie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama