Reklama

Póki Kaczor będzie Kaczorem

Nie mówię, że Tusk dokonał zamachu, ale swoimi działaniami ułatwił jego dokonanie. Być może zrobił to nieświadomie, nie wiem, ale na pewno uniemożliwił przeprowadzenie uczciwego śledztwa - mówi Tomasz Sakiewicz mówi Robertowi Mazurkowi.

Publikacja: 04.04.2014 22:00

Tomasz Sakiewicz

Tomasz Sakiewicz

Foto: Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski

Robert Mazurek:

Tusk powinien iść do więzienia?

Tomasz Sakiewicz:

Donald Tusk powinien ponieść odpowiedzialność karną.

Wyobrażasz sobie jego aresztowanie?

Reklama
Reklama

Oczywiście, że sobie wyobrażam.

I pójdzie siedzieć? Serio?

Z pewnością powinien mieć postawione zarzuty prokuratorskie za sprawę smoleńską.

Co to znaczy?

Mamy wiedzę o konkretnych przestępstwach. Nie mówię, że Tusk dokonał zamachu, ale swoimi działaniami ułatwił jego dokonanie. Być może zrobił to nieświadomie, nie wiem, ale na pewno uniemożliwił przeprowadzenie uczciwego śledztwa.

Zacierał ślady?

Reklama
Reklama

Bez względu na to, jaką wersję katastrofy się przyjmie, wiemy, że premier polskiego rządu zgodził się na oddanie śledztwa tym, którym najbardziej zależało na tym, by ono niczego nie wyjaśniło.

Jeśli Tusk, to kto jeszcze?

Z całą pewnością Radosław Sikorski, na pewno Tomasz Arabski, Bogdan Klich i szefowie służb, głównie kontrwywiadu wojskowego i BOR. Weźmy Arabskiego, który wraz z innymi przygotowywał wizytę – gadał po restauracjach z jakimiś kagiebistami, co gorsza, nie do końca wiadomo, na jaki temat. Jedni, jak on, robili coś w sprawie wizyty w Smoleńsku poza plecami polskiego państwa, inni nie wypełnili swoich obowiązków. Ci ludzie powinni stanąć przed sądem! Z pewnością można im zarzucić co najmniej tuszowanie przestępstw.

Cały wywiad w najbliższym wydaniu Plusa Minusa

Tu w sobotę można kupić elektroniczne wydanie „Rzeczpospolitej" z Plusem Minusem

Można też zaprenumerować weekendowe wydanie „Rzeczpospolitej" z Plusem Minusem

Reklama
Reklama

Robert Mazurek:

Tusk powinien iść do więzienia?

Pozostało jeszcze 97% artykułu
Reklama
Plus Minus
Ścigany milczeniem
Plus Minus
Donald Trump wciąż fascynuje się Rosją. A Władimir Putin tylko na tym korzysta
Plus Minus
„Przy stole Jane Austen”: Schabowy rozważny i romantyczny
Plus Minus
„Langer”: Niedopisana dekoratorka i mdły arystokrata
Plus Minus
„Niewidzialny pożar. Ukryte koszty zmian klimatycznych”: Wolno płonąca planeta
Reklama
Reklama