Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 01.05.2025 01:54 Publikacja: 11.11.2022 17:00
Foto: Damian KLAMKA/East News
Parę tygodni temu ukazała się ciekawa książka „Ghostland. Ameryka i jej nawiedzone miejsca” Colina Dickeya. To podróż przez najbardziej „nawiedzone” miejsca USA. Nie jest to jednak reportaż o zjawiskach paranormalnych, tylko opowieść o lęku, o tym, czego ludzie się boją i jak tworzymy sobie swoje własne duchy. To kawał mocnego reportażu, chwytającego za serducho. Autor, dokonując dekonstrukcji, sięga do historii oraz popkultury.
Drugą książką wartą uwagi jest „Columbine. Masakra w amerykańskim liceum”. To historia o tym, jak dwóch chłopców weszło w 1999 r. z bronią do szkoły i zaczęło strzelać do kolegów. To właśnie od tego wydarzenia rozpoczęła się dyskusja na temat posiadania broni. Autorem jest Dave Cullen, który przez dziesięć lat zbierał materiały, aby opisać wydarzenia tamtego dnia. Twórca chciał zarówno pokazać historię oprawców, jak i dzieci, które zginęły tamtego dnia. I to jest dopiero kawał niesamowitej książki.
„Cannes. Religia kina” Tadeusza Sobolewskiego to książka o festiwalu, filmach, artystach, świecie.
„5 grudniów” to powieść wybitna. James Kestrel po prostu zna się na tym, o czym pisze; Hawaje z okresu II wojny,...
„BrainBox Pocket: Kosmos” pomoże poznać zagadki wszechświata i wyćwiczyć pamięć wzrokową.
Naukowcy zastanawiają się, jak rozwijać AI, by zminimalizować szkody moralne.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
„The Electric State” to najsłabsze dzieło w karierze braci Russo i prawdopodobnie najdroższy film w historii Net...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas