Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 05:39 Publikacja: 11.11.2022 17:00
Foto: Damian KLAMKA/East News
Parę tygodni temu ukazała się ciekawa książka „Ghostland. Ameryka i jej nawiedzone miejsca” Colina Dickeya. To podróż przez najbardziej „nawiedzone” miejsca USA. Nie jest to jednak reportaż o zjawiskach paranormalnych, tylko opowieść o lęku, o tym, czego ludzie się boją i jak tworzymy sobie swoje własne duchy. To kawał mocnego reportażu, chwytającego za serducho. Autor, dokonując dekonstrukcji, sięga do historii oraz popkultury.
Drugą książką wartą uwagi jest „Columbine. Masakra w amerykańskim liceum”. To historia o tym, jak dwóch chłopców weszło w 1999 r. z bronią do szkoły i zaczęło strzelać do kolegów. To właśnie od tego wydarzenia rozpoczęła się dyskusja na temat posiadania broni. Autorem jest Dave Cullen, który przez dziesięć lat zbierał materiały, aby opisać wydarzenia tamtego dnia. Twórca chciał zarówno pokazać historię oprawców, jak i dzieci, które zginęły tamtego dnia. I to jest dopiero kawał niesamowitej książki.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Arabscy najeźdźcy byli zdumieni ogromem Aleksandrii, wspaniałością jej budowli, rozmiarami bram i fortyfikacji. Ujrzeli wyniosłe kolumny i imponujące obeliski, podziwiali katedrę św. Marka i latarnię Faros, która jakby unosiła się na falach
Lekceważący stosunek Geralta do mamony, odziedziczony chyba po Philipie Marlowe, jest nierealistyczny i niestosowny. Wiedźmin to bowiem niesłychanie ryzykowna profesja. Może czas pomyśleć o ubezpieczeniu?
Amerykańscy jurorzy docenili historię polskiego producenta ciężarówek.
Środowisko kultury żegna Stanisława Tyma, odbiorcy jego filmów, sztuk, felietonów nie mogą się pogodzić ze śmiercią artysty. Warto przypomnieć jego związki z naszą gazetą.
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas