Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 04.04.2019 23:12 Publikacja: 05.04.2019 18:00
Fundacja Billa i Melindy Gates zajmuje się wspieraniem rozwoju w czterech obszarach: zmniejszaniem śmiertelności dzieci, zwiększaniem dostępności służby zdrowia, wspieraniem innowacji rynkowych pobudzających zrównoważony rozwój gospodarczy i rozwojem edukacji w USA. Co roku w Nowym Jorku fundacja prezentuje raport Goalkeepers. Zeszłoroczny poświęcony był sytuacji i potencjałowi młodzieży
Foto: AFP
Są wynalazki, którym nie wróży się powodzenia, ale ostatecznie odnoszą ogromny sukces. I na odwrót. Pismo „MIT Technology Review", wydawane przez słynny Massachusetts Institute of Technology – od czasu do czasu publikuje listę dziesięciu wynalazków, technologii, innowacji zdolnych do zmienienia oblicza naszej planety, a także ludzkości. Tym razem na zaproszenie redakcji listę ułożył Bill Gates.
Znalazły się na niej pomysły drogie sercu tego miliardera filantropa, które stara się lansować za pośrednictwem swojej fundacji, co zresztą wcale nie gwarantuje im sukcesu. Warto jednak pamiętać o tym, że w 1879 r. Henry Morton, prominentny naukowiec ze Stevens Institute of Technology w Nowym Jorku, powiedział o pewnym człowieku i jego wynalazku, że jest to ewidentna porażka, na którą szkoda czasu, energii i – niewielkich zresztą – pieniędzy. Tym nieudacznikiem miał być Thomas Alva Edison, a jego chybionym pomysłem – żarówka. Jeszcze pięć lat później, na wystawie w Filadelfii, poświęconej żywiołowo rozwijającej się elektryczności, w stoisku firmy Edison Electric Lighting Company rozdawano prospekty reklamujące żarówkę, parlament angielski, tkwiąc w okopie konserwatyzmu, nie grzesząc wyobraźnią, nie wyrażał entuzjazmu wobec tego wynalazku, przeciwnie, ocenił go jako „niezasługujący na uwagę ani z praktycznych, ani z naukowych względów".
„Przyszłość” Naomi Alderman jest dobrze napisana, lecz słabo pomyślana. Tym samym wkracza w obszar naiwności. Bo...
W „Pilo and the Holobook” gracze wcielają się w kosmicznego lisa odkrywcę.
Jesteśmy zbudowani z tego samego „materiału”, a jednak starzejemy się inaczej.
Oglądam raczej starsze filmy. Ostatnio puściłam córkom film „Good bye, Lenin!” i zrobił na mnie większe wrażenie...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W nowym dziele twórcy „Peaky Blinders” bohaterowie, nawet ci szlachetni, noszą w sobie mrok. Jedni nauczyli się...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas