Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.08.2016 15:42 Publikacja: 26.08.2016 13:54
Foto: materiały prasowe
Miałoby być pięknie. Nieomylne, zawsze czujne, wszystkowidzące maszyny miały zająć miejsce ułomnych z natury ludzi za kierownicami samochodów. Wypadki na drogach, zwłaszcza śmiertelne, miały się stać przeszłością. W najlepszym razie problemem, z którym zmagają się jeszcze tylko kraje Trzeciego Świata. Coś jak gruźlica albo tasiemiec.
Według raportu McKinsey&Company upowszechnienie autonomicznych samochodów ma spowodować obniżenie liczby wypadków na drogach aż o 90 proc. Znikną korki, smog i stres. Życie stanie się o wiele prostsze – nie trzeba będzie szukać miejsca do parkowania, bo gdy już wysiądziemy, auto samo je znajdzie. A gdy zechcemy do niego wsiąść – samo podjedzie. Nawet idea posiadania samochodu stanęłaby pod znakiem zapytania – po co mieć, skoro można aplikacją na smartfona auto „zawołać" i wypożyczyć. A jadąc do pracy, będzie można poczytać gazetę. Oczywiście na tablecie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Czy brutalność i kaprysy amerykańskiego prezydenta to na pewno największe zagrożenie dla Europy?
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wydawało się, że wraz z chaotycznym wycofaniem się amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 r., neokonserwatyzm...
Francja w żadnym wypadku nie ma zamiaru proponować Polsce ochrony nuklearnej w stylu Stanów Zjednoczonych - mówi...
Body horrory trzymają się mocno. Teraz w „Brzydkiej siostrze” Norweżka Emilie Blichfeldt sięgnęła po baśń o Kopc...
„Super Boss Monster” przypomina, że chciwość nie popłaca. Ale czy zawsze?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas