Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (sygnatura akt: VI SA/Wa 1848/11).
O zarejestrowanie znaku słowno-graficznego "1347 Dwór Wierzynka" dla artykułów spożywczych wystąpiła w 2000 r. Fabryka Kosmetyków Hean z Krakowa spółka jawna Henryk Kuśnierz i spółka. W 2004 r. nastąpiła cesja praw do tego znaku ze spółki Hean na rzecz Marii Kuśnierz i Henryka Kuśnierza. Ten znany małopolski biznesmen bądź jego firma mają udziały w wielu innych przedsiębiorstwach.
Renoma Wierzynka
Powołując się na art. 8 ust. 1 ustawy o znakach towarowych, obowiązującej w momencie zgłoszenia znaku, Urząd Patentowy odmówił rejestracji. Prawo pierwszeństwa uzyskał bowiem zarejestrowany wcześniej dla artykułów gastronomicznych i towarów spożywczych renomowany znak słowno-graficzny "U Wierzynka - 1364". Początkowo przysługiwał spółce Wierzynek SA, następnie spółce Manor. UP stwierdził, że chodzi o podobne towary i podobny znak z dominującym słowem "Wierzynek".
W wyniku odwołania urząd uchylił własną decyzję, ale w latach 2008 2009 dwukrotnie odmówił udzielenia prawa ochronnego na znak "1347 Dwór Wierzynka". Sprawa trafiła wtedy po raz pierwszy do WSA w Warszawie, który uchylił obie decyzje.
Rozpoznając ponownie sprawę 30 czerwca 2011 r., UP po raz kolejny odmówił zarejestrowania znaku, tym razem na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o znakach towarowych. Przepis ten stwierdzał, że rejestracja znaku towarowego może nastąpić na rzecz przedsiębiorstwa, dla towarów będących przedmiotem jego działalności.