Reklama
Rozwiń

Dorota Chrabota: Trzeba być przygotowanym do wznowienia ruchu lotniczego

Niezależnie od tego, kiedy pandemia się skończy, będziemy powoli wracali w ruchu lotniczym do normalności. Europejskie lotniska muszą być gotowe do wznowienia operacji. EASA przypomina o konieczności zachowania gotowości operacyjnej lotnisk i służb żeglugi powietrznej.

Aktualizacja: 20.05.2020 15:58 Publikacja: 20.05.2020 15:44

Dorota Chrabota: Trzeba być przygotowanym do wznowienia ruchu lotniczego

Foto: AFP

Komisja Europejska (KE) wezwała państwa członkowskie UE i państwa strefy Schengen do przedłużenia czasowego zamknięcia granic dla podróży, które nie są niezbędne, do 15 czerwca br. W Polsce datę wznowienia ruchu wicepremier Jadwiga Emilewicz ustaliła na 15 czerwca, jednak ostateczny termin zależy od bieżącej sytuacji epidemicznej.

Dla przypomnienia, świat w związku z pandemią zamknął granice w zasadzie na wszystkich kontynentach. Zamknięcie Europy na komunikację lotniczą trwa już ponad dwa miesiące. To wtedy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA), Komisja Europejska, władze państw innych kontynentów np. Chin, Ameryki, wystosowały różnego rodzaju zalecenia lub wytyczne w zakresie postępowania i walki z koronawirusem. Dzisiaj wydaje się, że wracamy do normalności. EASA kilka dni temu podała zalecenia w zakresie przygotowania lotnisk do wznowienia działalności!

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Obniżka podatków to miraż. Należałoby je podnieść – na obronę
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Wiadomość o śmierci Zachodu nieco przesadzona
Opinie Ekonomiczne
Marian Gorynia: Dlaczego organizujemy Kongres Ekonomistów Polskich?
Opinie Ekonomiczne
Anita Błaszczak: Stanowiska coraz większego ryzyka
Opinie Ekonomiczne
Anita Błaszczak: Sushi zamiast mieszkania?