Dorota Chrabota

Dorota Chrabota

Latanie będzie jeszcze bezpieczniejsze? Ważna zmiana przepisów coraz bliżej

Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) proponuje ogólnounijne rozporządzenie w sprawie obsługi naziemnej lotnisk. Czy planowane zmiany będą miały wpływ na bezpieczeństwo podniebnych podróży?

Artur Ilgner: Po drugiej stronie lustra

„Szlifierz krzywych luster” Artura Ilgnera udowadnia, że odbicie w krzywym lustrze nie zawsze musi boleć. Książkę warto przeczytać, by do zbioru literackich i naukowych opisów życia w PRL-u, dołożyć pełną urody część prawdy o tamtych czasach.

"Asteroid City" zaskakuje, wyłącznie pozytywnie

Reżyser filmu, Wes Anderson łączy szereg form twórczych, a przekaz, jaki niesie film wyzwala refleksję o zależnościach między światem realnym, a metafizycznym, wymaga od odbiorców wyjścia poza zdefiniowane kategorie, nade wszystko - poza codzienność.

Seul i Busan: groza i piękno Korei

Na północy półwyspu najmłodszy z dynastii Kimów eksperymentuje z atomem i rakietami balistycznymi. Południe to ugruntowana demokracja, jeden z najbogatszych i najszybciej rozwijających się krajów świata.

Dorota Chrabota: Aby nie stanąć pod ścianą

Miejmy nadzieję, że rząd odejdzie wreszcie od partykularnych interesów partyjnych, podporządkuje się unijnemu prawu i skorzysta z pomocy finansowej oferowanej przez UE nie tylko uciekającym przed wojną w Ukrainie, ale i nam samym.

Dorota Chrabota: Bilet do bezpieczeństwa

Potrzebna jest pomoc dla uciekinierów z Ukrainy ze strony kolejnych pasażerskich linii lotniczych, utrzymujących komercyjne rejsy z Polski, latających w miejsca, gdzie uchodźcy będą mieli zagwarantowane godne schronienie.

Dorota Chrabota: Wszystko trzeba sfinansować

Warto pomyśleć o poprawce do specustawy, którą dokonano by przesunięcia np. środków przekazanych TVP na potrzeby służby zdrowia, aby mogła świadczyć pomoc medyczną Ukraińcom, którzy znaleźli u nas schronienie.

Konno w górach Ałtaj

Karny koń nie odmówił wspinaczki po skalistych zboczach, tonąc po pas w śniegu, szedł, jak pani kazała. Dlaczego nie wzięłam pod uwagę grożącego mu niebezpieczeństwa?

Dorota Chrabota: Więcej sankcji wobec Białorusi

Unia Europejska od początku grudnia wzmacnia instrumenty do walki z reżimem Łukaszenki.

Covid-19 z systemem DOM

Izolacja w DOM-u, relacja pacjenta z pozytywnym testem COVID-19 o programie Domowa Opieka Medyczna.