Michał Bargielski: W kolejce po nowe miejsce pracy

Pandemia i towarzysząca jej kwarantanna dla wielu z nas była zupełnie nową sytuacją. Zaskoczenie, obawy, konieczność nagłych decyzji. Dla badaczy społecznych to wyjątkowe laboratorium. Możliwość obserwacji zachowania ludzi na niespotykaną skalę. Pytania, co w świecie zmieniło się na trwałe, a co pozostanie bez zmian?

Publikacja: 02.06.2020 21:00

Michał Bargielski: W kolejce po nowe miejsce pracy

Foto: Adobe Stock

Jednym z codziennych zjawisk ujawniających zmianę są kolejki. Spodziewaliśmy się ich. Zdziwienie i rozbawienie wywołały te w sklepach budowlanych na początku kwarantanny. Druga fala śmiechu towarzyszyła otwarciu po przerwie sklepów meblowych.

O czym nam mówią? Od kilku lat nieprzerwanie rósł popyt na nieruchomości biznesowe. Rozrastały się kolejne „zagłębia". Projektanci i menedżerowie prześcigali się w ulepszaniu biur. Wkroczyły do nich stoły do piłkarzyków, później pojawiły się „zielone ściany". W niektórych miejscach, do listy zatrudnionych dołączyli bariści. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić miejsce pracy.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Opinie Ekonomiczne
ArcelorMittal odpowiada Instratowi
Opinie Ekonomiczne
Mikołaj Fidziński: Odrętwiały rynek pracy
Opinie Ekonomiczne
Greenpeace: Strategia PGE, czyli węgiel Schroedingera
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Modlin odbudowuje się po PiS-ie
Opinie Ekonomiczne
Monika Różycka: Taniec zamiast rozkazu. O modelach przywództwa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama