Reklama

Kosztowny obiad z Buffettem

Coroczna aukcja posiłku ze słynnym inwestorem wystartowała w poniedziałek i trwała do piątku w nocy. Wygrał darczyńca, który zaoferował aż 3,5 mln dolarów

Aktualizacja: 09.06.2012 10:16 Publikacja: 08.06.2012 23:08

Kosztowny obiad z Buffettem

Foto: Bloomberg

Aukcja na Ebay'u trwająca tydzień zainteresowała ponad 100 chętnych. Zwycięzca wraz z siedmioma osobami towarzyszącymi mają okazję zjeść obiad z Buffettem w restauracji Smith & Wollensky w Nowym Jorku.

Spotkanie z Warrenem Buffettem licytowane jest od 1999 roku. W ciągu tych lat dzięki aukcjom zebrano 11 mln dolarów dla Glide, fundacji która organizuje obiady i posiłki dla potrzebujących w dzielnicy Tenderloin w San Francisco. Buffett poznał księdza Cecila Williamsa, współzałożyciela fundacji Glide, dzięki swojej pierwszej żonie zmarłej w 2004 r. Susan.

- Kiedy żona opowiadała mi o tym miejscu w San Francisco miałem pewne podejrzenia, ale przekonałem się, że są tam ludzie, którzy zajmują się najskrajniejszymi przypadkami. Pomagają osobom, o których świat zapomniał, i którzy sami o sobie zapomnieli. Miejsca, w którym każdy człowiek się liczy - powiedział Buffett.

Buffett jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie.  Dorobił się fortuny inwestując na giełdzie papierów wartościowych. Jest prezesem i dyrektorem naczelnym Berkshire Hathaway Inc., firmy inwestycyjnej. Buffett ma akcje Berkshire Hathaway warte łącznie 44,4 mld dol.

Miliarder praktycznie cały swój majątek poświęcił na cele dobroczynne. W 2006 r. Buffett zapisał większość swego majątku na rzecz fundacji dobroczynnej Billa i Melindy Gates oraz czterech innych rodzinnych fundacji charytatywnych.

Reklama
Reklama

Jest znanym rzecznikiem pomocy biednym i wyrównywania różnic dochodów w USA. Jest autorem pomysłu opodatkowania  najbogatszych Amerykanów podatkiem o minimalnej wysokości 30 proc. ich dochodów.

Ostatnie dwie aukcje wygrał Ted Weschler, którego przez ostatni rok  Buffett zatrudniał aby nadzorował inwestycje Berkshire.

Opinie Ekonomiczne
Jacek J. Wojciechowicz: Czy powinniśmy obawiać się sztucznej inteligencji?
Opinie Ekonomiczne
Czy rynek może uratować przyrodę?
Opinie Ekonomiczne
Valdis Dombrovskis: UE zmienia kurs i słucha głosu przedsiębiorców
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Połowa lata
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Gospodarka w zmienionym rządzie Tuska ważna, ale nie najważniejsza. Szkoda
Reklama
Reklama