Reklama
Rozwiń

Polska wygrywa choć nie jest najtańsza

Nasz kraj znalazł się w pierwszej dziesiątce państw najatrakcyjniejszych dla centrów usług biznesowych. Konkurujemy z tańszymi rynkami. Do tej pory wygrywaliśmy jakością i stabilnością polityczną – piszą eksperci A.T. Kearney.

Publikacja: 10.03.2016 20:00

Dawid Krzysiak

Dawid Krzysiak

Foto: materiały prasowe

W ubiegłym roku głośnym echem odbiła się na londyńskim rynku decyzja dwóch największych szwajcarskich banków – UBS i Credit Suisse – które w poszukiwaniu 230 mln euro oszczędności zdecydowały się na likwidację 4 tys. miejsc pracy i przeniesieniu operacji do krajów z tańszymi pracownikami. Jednak nie do Azji, gdzie koszty pracy są wyjątkowo niskie. Postanowiły stworzyć 3 tys. miejsc pracy we Wrocławiu. Większość z reszty przeniesionych etatów trafi do Irlandii. To nic nowego – pod koniec 2015 r. w Polsce działało ponad 650 centrów usług biznesowych zatrudniających około 170 tys. osób. Do końca 2016 roku ma ich być 200 tys. Pod względem zatrudnienia to jedna z największych branż w Polsce, o jedną trzecią większa od górnictwa.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Ekonomiczne
Ptak-Iglewska: USA zostawiają w biedzie swoich obywateli. To co mają dla UE?
Opinie Ekonomiczne
Bartłomiej Sawicki: Rachunki za prąd „all inclusive” albo elastyczne taryfy
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Pałac Prezydencki domem biesiadnym? Pomysł na biznes pod słynnym żyrandolem
Opinie Ekonomiczne
Prof. Tryjanowski: Energetyka została zamknięta w plemiennych bańkach
Opinie Ekonomiczne
Bogusław Chrabota: Upały dołują światowe PKB