Polski rynek kantorów online: czy warto handlować walutami w internecie

Niższe niż w bankach i kantorach stacjonarnych spready, szybkość i wygoda związana z możliwością zlecania transakcji online oraz – w przypadku wybranych podmiotów – indywidualnie dostosowywana do klienta oferta. Co jeszcze może zyskać klient kantoru internetowego?

Publikacja: 28.06.2016 21:00

Polski rynek kantorów online: czy warto handlować walutami w internecie

Foto: materiały prasowe

Pierwszy polski kantor internetowy rozpoczął działalność sześć lat temu, obecnie na rynku działa ponad 50 takich podmiotów. Zainteresowanie kantorami online wzrosło w listopadzie 2011 r., gdy weszła w życie ustawa antyspreadowa. Dzięki niej osoby, które zaciągnęły kredyty w walucie obcej, zwolniono z obowiązku wymiany walut w banku – od tej pory kredytobiorcy mogą samodzielnie decydować, gdzie kupią walutę na spłatę zobowiązania. Oferta kantorów internetowych znacznie przewyższa tę bankową – w bankach różnica w spreadzie między kupnem a sprzedażą sięga ponad 6 proc., a w kantorach internetowych jest mniejsza niż 1 proc.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Wojna orła ze smokiem
Opinie Ekonomiczne
Dr Mateusz Chołodecki: Czy można skutecznie regulować rynki cyfrowe
Opinie Ekonomiczne
Marcin Piasecki: Marzenie stanie się potrzebą
Opinie Ekonomiczne
Maciej Miłosz: Król jest nagi. Przynajmniej ten zbrojeniowy
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Dlaczego znika hejt na elektryki