Reklama
Rozwiń

Katarzyna Kucharczyk: Czy kolosy stać na bezstronność

Zablokowanie konta Donalda Trumpa przez Twittera uderzyło w technologicznego giganta. Jego mniejsi rywale zyskują, konkurencja na rynku powinna się zwiększyć – z korzyścią dla nas, konsumentów. Byle tylko wszyscy grali czysto...

Publikacja: 10.01.2021 21:00

Katarzyna Kucharczyk: Czy kolosy stać na bezstronność

Foto: Bloomberg

Twitter zablokował konto Trumpowi, argumentując to „ryzykiem podżegania do przemocy". Również Facebook rozszerzył zakaz korzystania z kont na FB i Instagramie przez ustępującego prezydenta.

Po zablokowaniu konta prezydenta akcje Twittera na amerykańskiej giełdzie straciły na wartości. Beneficjentami decyzji tej firmy okazały się za to konkurencyjne portale. Przykładem Parler, już wcześniej popularny wśród fanów Trumpa. Tu na scenę wkroczyli jednak inni giganci: Google i Apple. Usunęli aplikację Parler ze swoich sklepów po doniesieniach, że była m.in. platformą do planowania ataku na Kapitol. Działania gigantów sprawiają z kolei, że mniejsze, alternatywne serwisy starają się uniezależnić, inwestując we własne serwery.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Wiadomość o śmierci Zachodu nieco przesadzona
Opinie Ekonomiczne
Marian Gorynia: Dlaczego organizujemy Kongres Ekonomistów Polskich?
Opinie Ekonomiczne
Anita Błaszczak: Stanowiska coraz większego ryzyka
Opinie Ekonomiczne
Anita Błaszczak: Sushi zamiast mieszkania?
Opinie Ekonomiczne
Piotr Arak: Wielki zakład Europy o Indie