Prawo drenowania przy ścianie

Świat fizyki opisany jest za pomocą zasad i praw. Dzięki prawu Archimedesa wiemy, ile traci na wadze ciało zanurzone w cieczy. Prawo powszechnego ciążenia Newtona tłumaczy, dlaczego jabłko spada na ziemię. Polską państwowość też można opisać za pomocą podobnych praw. Np. w działalności administracji centralnej często można zaobserwować prawo drenowania przy ścianie.

Publikacja: 31.03.2019 21:00

Prawo drenowania przy ścianie

Foto: pexels.com

Działa ono wtedy, gdy najwyżsi urzędnicy państwowi muszą wykonać swoje zadania, ale wszystkie publiczne pieniądze wydali już na coś innego. Dochodzą wówczas zwykle do ściany i jedyny pomysł, jaki im wpada do głowy, to... sięgnięcie po pieniądze prywatne. Zazwyczaj drenowani są przedsiębiorcy.

Oto przykład z ostatnich tygodni. Resort edukacji (który ma wielki problem z właściwym wynagradzaniem nauczycieli) ogłosił zamiar głębokiej reformy szkolnictwa zawodowego. Słusznie, bo wymaga ono pilnych zmian. Gospodarka od dawna cierpi z powodu braku należycie przygotowanej kadry. Dlatego przedsiębiorcy zgłaszali gotowość współpracy przy tworzeniu nowych programów nauczania. Uczniowie zawodówek mogliby jeszcze w szkolnych ławkach poznać najaktualniejsze potrzeby, procedury, know-how. Opuszczając szkoły, byliby na bieżąco z aktualnym poziomem wiedzy w swojej branży.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Opinie Ekonomiczne
ArcelorMittal odpowiada Instratowi
Opinie Ekonomiczne
Mikołaj Fidziński: Odrętwiały rynek pracy
Opinie Ekonomiczne
Greenpeace: Strategia PGE, czyli węgiel Schroedingera
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Modlin odbudowuje się po PiS-ie
Opinie Ekonomiczne
Monika Różycka: Taniec zamiast rozkazu. O modelach przywództwa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama