Aktualizacja: 19.12.2014 05:25 Publikacja: 19.12.2014 05:25
Uczestnicy debaty oceniali, że w nadchodzących latach polskie firmy i gospodarkę czekają jeszcze większe zmiany związane z rozwojem technologii
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński
O rewolucji w MŚP, o tym, jak nowe technologie zmieniają produkty, modele biznesowe i sposoby funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce oraz o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali podczas debaty w redakcji „Rzeczpospolitej" przedstawiciele świata nauki, administracji publicznej i biznesu.
– To jest świetny czas dla małych i średnich przedsiębiorstw – mówiła Patrycja Zielińska, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, przypominając, że MŚP nigdy wcześniej nie miały tak dużego wsparcia, które otrzymały w poprzedniej unijnej perspektywie finansowej. Co więcej, fundusze z nowej perspektywy też będą ukierunkowane na ten sektor, a dokładnie na na obszar badawczo-rozwojowy.
GUS opublikował właśnie dane na temat stanu polskiej gospodarki w II kwartale. I nie są to wcale dane bardzo optymistyczne, choć na pierwszy rzut oka mogą się takie wydawać.
Raty kredytów wyższe nawet o połowę? Choć prawdopodobieństwo takiego scenariusza nie jest dziś wysokie, nie jest on jednak niemożliwy.
Homo oeconomicus zaczął być prezentowany jako „bezduszna" i „agresywna" maszyna do kalkulowania kosztów i korzyści, działająca wedle zasady, że ekonomiczny cel, czyli maksymalizacja własnych korzyści, uświęca środki.
Nikt od 20 lat tak bardzo nie nakręcił wzrostu cen w Polsce, jak pandemia pod rękę z lekceważącą inflację Radą Polityki Pieniężnej.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Analiza skutków rządów 50 populistycznych liderów, w różnych okresach i krajach, wykazała, że ich ambitne plany kończą się nieodmiennie trwałym spowolnieniem wzrostu.
Udziałowiec autostrady A1 wchodzi w nowy biznes w Polsce. Przejmie kontrolę nad grupą ponad 20 firm od szybkiego internetu. Jej twórca budował ją siedem lat.
Z tej okazji kupowane są wyjątkowo drogie prezenty. Dla producentów i sprzedawców rowerów oraz dla jubilerów to bardzo ważny okres wpływający na całoroczne wyniki.
Przychody grupy z projektów smart grid dla sektora energetycznego skurczyły się w 2014 r. aż o 98 procent.
Funkcjonariusze Centralnego Biuro Antykorupcyjne weszli w środę rano do siedziby Arcusa w związku z przetargiem na dostawę drukarek do ZUS.
Piątkowa sesja zakończyła się 1,29-proc. zwyżką indeksu WIG 20. Zmianom towarzyszyły bardzo wysokie obroty. Przekroczyły 2 mld zł.
Informatyka. ZUS, jak utrzymuje Arcus, nie zapłacił za jeden z kontraktów, które spółka realizowała na jego rzecz
Polskie przedsiębiorstwa coraz chętniej korzystają z systemów informatycznych do zarządzania wydrukiem
Nowoczesne rozwiązania pozwalają włączyć do elektronicznego obiegu niemal każdą formę informacji, jaka powstaje w organizacji
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas