W „Wertherze” w partii tytułowej wystąpi włoski tenor Leonardo Caimi i to właśnie w jego wykonaniu usłyszymy piękną i emocjonalną arię Werthera „Pourquoi me réveiller”. Jako Charlotte towarzyszyć mu będzie Irina Zhytynska. Inscenizację niemieckiego reżysera Willy’ego Deckera określono po warszawskiej premierze (8.10.2020) jako „Oryginalną i czystą formalnie”, a orkiestrę pod batutą dyrektora muzycznego TW-ON Patricka Fournillier doceniono za bogactwo brzmienia. Głośna inscenizacja przeszła przez sceny operowe Amsterdamu, Rzymu, Genewy, Antwerpii, Frankfurtu, Barcelony i Pragi.

Zaś 9 października wystąpi Jan Lisiecki. Mimo młodego wieku, jest już dziś gwiazdą światowej pianistyki, młodym wirtuozem, który święci tryumfy na międzynarodowej scenie muzycznej. Artysta o polskich korzeniach już jako 15-latek podpisał ekskluzywny kontrakt z Deutsche Grammophon, stając się najmłodszym pianistą w historii nagrywającym dla tej prestiżowej wytwórni. Podróżuje po całym świecie, dając ponad setkę koncertów rocznie. Ma za sobą debiut w nowojorskiej Carnegie Hall, otwierał sezon artystyczny w Paryżu, grał przed królową Elżbietą II czy 100-tysięczną publicznością na Parliament Hill w Ottawie.

Teraz z orkiestrą Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod batutą Patricka Fournillier wykona „IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58” Ludwiga van Beethovena. Usłyszymy także uwerturę „Egmont” op. 84, VII Symfonia A-dur op. 92.