Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 13.04.2015 23:37 Publikacja: 13.04.2015 19:22
Foto: YouTube
RobotChallenge w Wiedniu to największy turniej robotów w Europie rozgrywany od 2004 roku. W szranki stają autonomiczne roboty mobilne. Rok temu polscy konstruktorzy zdominowali te zawody, zdobyliśmy wtedy mistrzostwo po raz czwarty z rzędu. Polskie zespoły wywalczyły osiem medali, w tym cztery złote.
W tegorocznej edycji nie powtórzyliśmy sukcesu. Polacy wywalczyli cztery medale, ani jednego złotego, jeden srebrny i trzy brązowe. W ogólnej klasyfikacji medalowej zajęliśmy dziewiąte miejsce wśród 11 startujących krajów. Edycję 2015 RobotChallenge bezapelacyjnie wygrał Meksyk z czterema złotymi, czterema srebrnymi i jednym brązowym medalem.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ryzyka i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji są prawie pewne, a korzyści są spekulatywne - ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.
Władze Wiednia wiedzą, jak duże znaczenie ma dla miasta turystyka, dlatego bardzo liczą się ze zdaniem specjalistów pracujących w miejskiej organizacji turystycznej - mówi dyrektor ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu Włodzimierz Szeląg.
Austriackie władze aresztowały kolejnego podejrzanego, który mógł mieć związek z planem zamachu w trakcie - odwołanych ostatecznie - koncertów Taylor Swift w Wiedniu.
Trzy koncerty amerykańskiej wokalistki Taylor Swift, które miały odbyć się w Wiedniu, zostały odwołane po tym, jak w zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o planowanie ataku terrorystycznego. W domu jednego z nich znaleziono skradzione substancje chemiczne, które miały posłużyć do zbudowania bomby – podaje agencja Reutera.
Wiedeń w tym roku po raz kolejny triumfował w prestiżowym rankingu „The Global Liveability Index 2024” przygotowywanym przez Economist Intelligence Unit. Dlaczego w tym mieście żyje się tak dobrze? Nie chodzi tylko o słynne muzea, wydarzenia kulturalne na światowym poziomie ani o wybitną kawę czy świetne wina. W czym więc tkwi sekret dobrego życia po wiedeńsku?
Do udziału w koncercie noworocznym transmitowanym 1 stycznia na cały niemal świat Wiedeńscy Filharmonicy zaprosili Christiana Thielemanna. Ciekawe, kiedy wreszcie tym koncertem będzie dyrygować kobieta.
Wiedeń został wybrany najlepszym miastem do życia. Siedem na dziesięć czołowych miast w rankingu znajduje się w Europie Zachodniej, w tym aż trzy w Niemczech, zaś dwa miasta w tej grupie ma Szwajcaria. Polskie miasta zajęły dość odległe pozycje w zestawieniu, a najwyżej spośród nich znalazła się Warszawa.
Wiedeń planuje wprowadzić bardziej rygorystyczne zasady wynajmu mieszkań i domów za pośrednictwem platformy Airbnb.
Dzieła słynnych malarzy, jak Pieter Bruegel starszy, Gustav Klimt czy Egon Schiele, można podziwiać w Wiedniu. Warto to zrobić, żeby wiedzieć, skąd czerpie inspiracje... sztuczna inteligencja – ta myśl przyświeca kampanii promującej stolicę Austrii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas