Reklama
Rozwiń

Adwokaci mogą stracić klientów z branży nieruchomości

Wprowadzenie obowiązku weryfikowania przez adwokatów beneficjentów rzeczywistych klientów i raportowania ministrowi finansów ewentualnych rozbieżności poważnie nadszarpnie zaufanie do profesjonalnych pełnomocników - mówią prawnicy Łukasz Świątek i Arkadiusz Górski z kancelarii KMD.Legal

Aktualizacja: 18.05.2020 12:33 Publikacja: 18.05.2020 12:13

4 marca 2020 r. na rządowych stronach RCL ukazał się projekt nowelizacji ustawy z 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Projekt ma implementować tzw. dyrektywę V AML, na co państwa członkowskie UE miały czas do 10 stycznia 2020 r.

Jedno z projektowanych rozwiązań zakłada, że wszystkie podmioty objęte stosowaniem ustawy (instytucje obowiązane), będą miały każdorazowo obowiązek poinformować ministra finansów o zidentyfikowanych rozbieżnościach pomiędzy ustalonym przez instytucję obowiązaną beneficjentem rzeczywistym klienta (osobą kontrolującą klienta) a beneficjentem rzeczywistym ujawnionym przez klienta w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR).

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Nieruchomości
Tyle sprzedający chcą za mieszkania z drugiej ręki
Nieruchomości
Nowy szef Speedwella w Polsce: wierzymy w rynek mieszkaniowy
Nieruchomości
Wakacje we własnym mieszkaniu w kurorcie
Nieruchomości
Ponad 27 mln euro dla spółki Echo Investment
Nieruchomości
Druga obniżka stóp. Będzie przełom na rynku mieszkań?