Przystosowując do swoich potrzeb tego typu pomieszczenia, należy mieć na uwadze fakt, iż ich zasiedlenie zapewne nie było pierwotnie zaplanowane i niezbędna może być budowa podwieszanego sufitu, ścian działowych czy wypoziomowanie podłogi.
[srodtytul]W magazynie[/srodtytul]
Moda na lofty, czyli mieszkania urządzone w dawnych pomieszczeniach fabrycznych i magazynach, dotarła do Polski stosunkowo niedawno. Ich największym atutem jest ogromna przestrzeń pozwalająca na różnorodne aranżacje architektoniczne. Cechami charakterystycznymi loftów są brak ścian działowych i umożliwiający budowę antresoli wysoki strop. Idealnym rozwiązaniem przy wydzielaniu poszczególnych pokoi może okazać się zastosowanie systemu ścian szkieletowych. Spełniają one wymagania przeciwpożarowe, zapewniają wytłumienie hałasu z zewnątrz oraz dodatkowo są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak np. uderzenie piłką.
W przypadku loftu nie sprawdzą się rozwiązania typowe dla mieszkań tradycyjnych, gdyż zaprojektowanie fabrycznych pomieszczeń wymaga szczególnego podejścia. Ascetyczna forma, metal, nieotynkowane ściany i olbrzymie okna to typowe atrybuty stylu industrialnego. Urządzając tego typu wnętrza, należy zwrócić uwagę, żeby wszystkie elementy współgrały z surowością i minimalistyką przemysłowego wnętrza.
Najwłaściwszym wyborem będą nie tyle bogate zdobienia i misterne dodatki, co wysokiej jakości materiały wykończeniowe. W przypadku wysokich stropów niezwykle ważną kwestią jest wybór odpowiednich sufitów, komponujących się z charakterem pomieszczeń.