Kupującym jest Unibep, który nabędzie również od Pekaesu dokumentację projektową dotyczącą realizowanego na tej nieruchomości projektu budynku biurowo-usługowego. Strony nie podały wartości transakcji. W ocenie przedstawicieli firm deweloperskich koszt zakupu gruntów powinien się jednak mieścić w przedziale 15–20 mln zł.
Umowa przeniesienia prawa użytkowania wieczystego działki przy ul. Grzybowskiej będzie zawarta nie później niż w ciągu trzech miesięcy od dnia otrzymania pisma stwierdzającego, że prezydent Warszawy nie skorzysta z przysługującego miastu prawa pierwokupu. Czy z tego skorzysta, będzie wiadomo między 15 a 28 lutego przyszłego roku.
Unibep zamierza na pozyskanej działce kontynuować inwestycję zapoczątkowaną przez grupę Pekaes. Chce wybudować obiekt o całkowitej powierzchni 15,2 tys. mkw., z czego powierzchnia użytkowa biur i lokali usługowych wyniesie 9,3 tys. mkw. Zbycie wszystkich nieruchomości niezwiązanych z podstawową działalnością grupy Pekaes zarząd wpisał w strategię opracowaną na lata 2010–2012.
Sprzedaż działki przy ul. Grzybowskiej to druga tego typu transakcja zawarta w ostatnich dniach. Wcześniej spółka podpisała przedwstępną umowę sprzedaży firmie Okam 2007 nieruchomości o powierzchni 12,2 tys. mkw. znajdującej się również na warszawskiej Woli, ale przy ul. Siedmiogrodzkiej. Jej wartość specjaliści określili na nie więcej niż 60 mln zł. Grupa Pekaes ma jeszcze w Warszawie do zbycia kilka innych działek. Zamierza je sukcesywnie wyprzedawać.
[srodtytul]Zobacz [link=http://www.parkiet.com/instrument/1935,4.html]pigułę informacyjną Parkietu o Pekaesie[/link][/srodtytul]