Aktualizacja: 13.12.2024 04:31 Publikacja: 15.02.2023 17:07
Foto: Mat.prasowe
Wchodzący w skład portfolio Savills IM Park Szczecin Trzebusz został oddany do użytku w 2019 roku. Składa się dwóch budynków klasy A. Oferuje 70 tys. mkw. magazynów. Są one dostosowywane zarówno do składowania, jak i lekkiej produkcji. Obiekt ma certyfikat BREEAM International New Construction.
Umowę najmu niemal 15 tys. mkw. powierzchni magazynowej w szczecińskim parku przedłuża spółka Carlsberg Supply Company Polska. Nowa umowa będzie obowiązywać do 2028 roku.
Na 13-hektarowym gruncie w Dobrzykowicach deweloper planuje wybudować park magazynowy o powierzchni ponad 62,1 tys. mkw.
Panattoni znów buduje magazyny dla Flex. Ten dostawca urządzeń i technologii w Parku Łódź A1 wynajmie 28 tys. mkw. powierzchni.
GLP Warsaw V Logistics Centre oferuje 24 tys. mkw. powierzchni. Najemcą obiektu jest firma logistyczna No Limit.
Firma kosmetyczna Beliso w Logistics Point Raszyn wynajęła 3,5 tys. mkw. magazynów. Podwarszawskie centrum logistyczne jest już w całości skomercjalizowane.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Na zakupionym terenie ma powstać Panattoni Park Poznań A2 o powierzchni niemal 150 tys. mkw. Budowa magazynów rozpocznie się w lutym.
Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowiska negocjacyjne w sprawie dwóch propozycji Komisji Europejskiej, wzmocnienia praw pasażerów korzystających w jednej podróży z różnych środków transportu. To część pakietu legislacyjnego dotyczącego mobilności.
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu ma szansę być gotowy na przełomie 2028 i 2029 roku.
Zniesienie kontroli na bułgarskich i rumuńskich granicach będzie dopalaczem dla handlu. Polskie firmy też mają apetyt na zwiększenie obrotów.
Chińscy dostawcy informują, że lada dzień Rosja poluzuje ograniczenia w kolejowym tranzycie z Chin do Europy.
Kolej niemiecka, Deutsche Bahn, uruchomiła pakiety turystyczne, które łączą przejazd koleją z noclegami w hotelu. W ofercie znalazły się wypady do dużych miast, a pierwszymi partnerami przedsięwzięcia zostali niemieccy touroperatorzy.
W nowym rozkładzie jazdy 2024/2025 wchodzącym w życie w sobotę 15 grudnia kolej zapowiada rekordowe czasy przejazdów, więcej połączeń, wygodniejsze pociągi. Kilka miast straci jednak dostęp do pendolino.
Rekordowe sumy zainwestuje także w porty morskie i lotniska. Zapewnia, że są pieniądze na budowę CPK.
Polityka Banku Rosji dobija rosyjski transport drogowy. Większość rosyjskich firm zajmujących się przewozami towarowymi zakończy rok 2024 stratami, a około 30 proc. z nich grozi bankructwo. Jedynym ratunkiem jest szara strefa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas