Budynek o powierzchni 82 tys. mkw. zajmie najemca z branży odzieżowej. Obiekt ma być gotowy w październiku tego roku. Kolejne 62 tys. mkw. magazynów powstanie jako powierzchnia „spekulacyjna" (obiekty są budowane bez podpisanych umów najmu). Deweloper, spółka Panattoni, zaplanował na terenie inwestycji boiska do siatkówki, tor do gry w boule, siłownię. Użytkownicy magazynów będą też mogli korzystać z ładowarek dla samochodów elektrycznych.

W Wielkopolsce deweloper wybudował już niemal 1,5 mln magazynów., z czego 250 tys. mkw. – w ubiegłym roku. - Region Poznania pod względem popytu na powierzchnię przemysłową jest wciąż w krajowej czołówce. Doskonałe położenie stolicy Wielkopolski, dostęp do infrastruktury drogowej i ekspozycja na najważniejsze rynki polskie i zagraniczne przyciągają międzynarodowy biznes, dlatego ruszamy z budową kolejnego obiektu o wielkiej powierzchni – mówi cytowany w komunikacie Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni. – Jeszcze przed rozpoczęciem budowy znaleźliśmy najemcę ponad 80 tys. mkw. powierzchni. 

Firma będzie obsługiwać z Poznania kilka europejskich rynków. Obiekt dla firmy odzieżowej zostanie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Outstanding.