GLP Wrocław V Logistics Centre to największy kompleks magazynowy powstający w aglomeracji wrocławskiej. Budynki dostarczą ok. 240 tys. mkw. powierzchni. Będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „Very Good". 40 tys. mkw. powierzchni w tym centrum logistycznym wynajmie Shein, globalna firma e-commerce, która do końca roku planuje otwarcie centrum dystrybucji na Europę Środkowo-Wschodnią.

Ta założona w 2012 r. firma e-commerce sprzedaje produkty m.in. z branży mody. - W nowym centrum dystrybucyjnym do połowy 2023 roku chcemy zatrudnić ponad 1 tys. osób – zapowiadają przedstawiciele firmy. Magazyny tej firmy powstaną na skrzyżowaniu tras ułatwiających dostarczanie produktów klientom w Polsce, Niemczech i Czechach.

- To ważna transakcja na rynku e-commerce w Polsce, a zarazem kolejny etap współpracy naszej firmy z Shein. Z naszych powierzchni logistycznych spółka ta korzysta już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Brazylii – mówi cytowany w komunikacie Michał Szczepaniak z GLP.

Podkreśla, że GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. - Oświetleniem wewnątrz 12-metrowych budynków będzie można sterować za pomocą systemu DALI, a zapotrzebowanie na światło sztuczne będzie mniejsze dzięki dodatkowym świetlikom dachowym. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone lampami LED. Przewidziano też możliwość montażu paneli fotowoltaicznych – wskazuje.

Obok budynków pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki elektrycznych samochodów i e-rowerów.