- Jednym z nowych najemców jest Fundacja Habitat for Humanity Poland, która realizuje projekty mające zapewnić godne miejsca do życia osobom niezamożnym. Organizacja m.in. remontuje domy i mieszkania przy wsparciu partnerów ze świata biznesu. Na Żeraniu fundacja zajmie powierzchnię magazynową o powierzchni ponad 1,1 tys. mkw. – podaje firma Okam w komunikacie.

Do grona najemców nieruchomości na Żeraniu dołączają także dwie firmy specjalizujące się w produkcji artykułów metalowych. Jedna wynajęła powierzchnię magazynowo-produkcyjną o powierzchni 422 mkw. Druga zajmie 157 mkw. tego typu powierzchni. Ostatnio firma Okam podpisała także umowę najmu z firmą SeaFinder na niemal 1,3 tys. mkw. powierzchni.

- Nasza oferta na Żeraniu jest dostosowana do potrzeb różnych najemców. Dlatego miejsce znajdują tu zarówno firmy produkcyjne, jak i urzędy czy organizacje pozarządowe – mówi cytowany w komunikacie Arie Koren, prezes Okam Capital. – Ostatnio zawarliśmy kilka nowych umów najmu. Przy ul. Jagiellońskiej mamy zagospodarowaną już znaczną część przestrzeni.

Kompleks na Żeraniu obejmuje 62 ha. Na tym terenie działała kiedyś Fabryka Samochodów Osobowych (FSO). 14 tys. mkw. to powierzchnia biurowa i usługowa, 170 tys. mkw. – magazyny. 200 tys. mkw. to otwarta przestrzeń (place i magazyny).