Aktualizacja: 12.12.2024 18:49 Publikacja: 20.05.2022 10:49
Foto: Mat. prasowe
Accolade, właściciel magazynowego portfela, w Polsce korzysta z ponad 500 mln euro kredytów bankowych. 40 proc. tej kwoty inwestor pozyskał od lutego 2020 roku. Jednocześnie w Czechach firma podpisała umowę kredytową z grupą trzech banków na 137, 5 mln euro na sfinansowanie budowy centrum dystrybucyjnego. Powstająca na terenach poprzemysłowych po dawnej cukrowni nieruchomość zostanie wynajęta przez globalną firmę z branży handlu elektronicznego, który stworzy do 2 tys. nowych miejsc pracy. – To największa w historii pożyczka udzielona na pojedynczą nieruchomość przemysłową na wynajem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – podaje Accolade w komunikacie.
Panele fotowoltaiczne, stacje ładowania aut elektrycznych, systemy magazynowania wody deszczowej, czujniki zmierzchu. Polskie magazyny są coraz bardziej eko.
Deweloper magazynowy podwoi liczbę prowadzonych inwestycji. W tym roku chce pozyskać co najmniej cztery działki budowlane.
Grupa Accolade zapowiada budowę piątego parku logistycznego w Hiszpanii. Wartość inwestycji to ponad 25 mln euro.
W Polsce jest już 23,79 mln mkw. powierzchni magazynowej. W ubiegłym roku wynajęto aż 7,5 mln mkw. hal.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
5,9 mld euro wyniosły w ubiegłym roku transakcje na polskim rynku komercyjnym. To 4,5-proc. wzrost, licząc rok do roku – podaje EY w najnowszym raporcie. Eksperci tej firmy prognozują dalsze zwiększanie aktywności inwestorów.
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu ma szansę być gotowy na przełomie 2028 i 2029 roku.
Zniesienie kontroli na bułgarskich i rumuńskich granicach będzie dopalaczem dla handlu. Polskie firmy też mają apetyt na zwiększenie obrotów.
Chińscy dostawcy informują, że lada dzień Rosja poluzuje ograniczenia w kolejowym tranzycie z Chin do Europy.
Kolej niemiecka, Deutsche Bahn, uruchomiła pakiety turystyczne, które łączą przejazd koleją z noclegami w hotelu. W ofercie znalazły się wypady do dużych miast, a pierwszymi partnerami przedsięwzięcia zostali niemieccy touroperatorzy.
W nowym rozkładzie jazdy 2024/2025 wchodzącym w życie w sobotę 15 grudnia kolej zapowiada rekordowe czasy przejazdów, więcej połączeń, wygodniejsze pociągi. Kilka miast straci jednak dostęp do pendolino.
Rekordowe sumy zainwestuje także w porty morskie i lotniska. Zapewnia, że są pieniądze na budowę CPK.
Polityka Banku Rosji dobija rosyjski transport drogowy. Większość rosyjskich firm zajmujących się przewozami towarowymi zakończy rok 2024 stratami, a około 30 proc. z nich grozi bankructwo. Jedynym ratunkiem jest szara strefa.
Listopad był szesnastym miesiącem spadków rejestracji przyczep i naczep. Na horyzoncie nie widać żadnych śladów poprawy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas