LCube rozpoczął działalność w połowie ubiegłego roku. Ma już cztery działki. Na jednej z nich - przy międzynarodowym lotnisku Rzeszów Jasionka - powstaje Logistic Park Rzeszów . Park ma liczyć 24,4 tys. mkw. Kolejna inwestycja to LCube Logistic Park Szczecin Goleniów. Centrum logistyczne dostarczy ponad 12 tys. mkw. powierzchni magazynowej wraz z zapleczem biurowym. Rozpoczęcie budowy deweloper planuje na przełom marca i kwietnia.

Największym jak dotąd obiektem w portfolio firmy jest LCube Logistic Park Wrocław Dobrzykowice, który liczy niemal 60 tys. mkw. Firma czeka na wydanie pozwolenia na budowę.

Firma ma też działkę w Strzelcach Opolskich, stara się też o grunt o powierzchni ok. 60 ha w zachodniej części Poznania. Szuka też terenów w okolicach Warszawy, na Górnym Śląsku i w Polsce Zachodniej.

- Naszym atutem jest szybki dostęp do finansowania. Łatwych inwestycji w branży magazynowej jest coraz mniej, a o najlepsze działki konkurują liderzy rynkowi – mówi cytowany w komunikacie Adrian Biesaga, członek zarządu LCube. – Nie zwalniamy jednak tempa i szukamy nowych wyzwań na bardzo konkurencyjnym rynku. W tym roku mamy ambitny plan pozyskania co najmniej czterech działek. Jedną z nich - w okolicach Poznania mamy już nawet zarezerwowaną.

Wszystkie obiekty wybudowane przez LCube będą certyfikowane w systemie BREEAM.