Budynek, który powstaje na terenie Prologis Park Wrocław III, to hala magazynowo- produkcyjna. – To odpowiedź na zapotrzebowanie i pytania obecnych i potencjalnych klientów – tłumaczą przedstawiciele firmy Prologis. Dziś wrocławski park logistyczny składa się z pięciu budynków o łącznej powierzchni 137 tys. mkw. W kompleksie tym działają takie firmy jak Acer, Deichmann, DSV, Farutex, Max Fliz, Neuca, Selena czy Truvant.

- Projektując centra logistyczne, myślimy o całej społeczności, dopasowując je do danego obszaru i lokalnego krajobrazu – mówi Marcin Czerniewski ze spółki Prologis.

Nowy magazyn, podobnie jak poprzednie obiekty, zostanie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM. - Czujniki ruchu mogą być zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek będzie wyposażony w świetliki i panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5 proc. naturalnego światła. Budynek zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne – zapowiada deweloper.

Zakończenie budowy jest planowane na drugi kwartał 2023 roku.