Magazyn powstanie na działce o powierzchni 40 ha zlokalizowanej na terenie aglomeracji górnośląskiej. - Wejście Fortis Investments na rynek magazynowy w charakterze inwestora wiąże się z rozbudową struktur firmy. Powstają działy wspierające pozyskiwanie i przygotowanie gruntów pod inwestycje logistyczne - mówią przedstawiciele inwestora.

- Inwestycję na Śląsku realizujemy wspólnie z firmą 7R, która na rynku magazynowym działa od wielu lat. Fortis Investments działał do tej pory na rynku mieszkań i parków handlowych, które powstawały pod marką Premium Park – mówi cytowany w komunikacie Sebastian Wiśniewski, zarządzający i założyciel Fortis Investments. - Debiut w nowym sektorze rynku nieruchomości logistycznych jest związany z rosnącym zapotrzebowaniem na nowoczesne powierzchnie magazynowe - tłumaczy.

Zdaniem Sebastiana Wiśniewskiego rynek powierzchni magazynowych – i w Polsce, i w całej Europie Środkowo-Wschodniej, dynamicznie się zmienia. – Zmiany są przede wszystkim efektem globalnych ograniczeń narzuconych w wyniku pandemii. Znaczenie ma też rozwój rynku -commerce. Wiele firm, odpowiadając na sytuację rynkową, przeprowadziło reorganizację działań – dodaje.