Aktualizacja: 22.03.2025 03:25 Publikacja: 25.05.2022 16:12
Foto: Mat. prasowe
M Bemowo – osiedle francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier Polska - powstaje 200 metrów od planowanej stacji metra. W trzech sześciokondygnacyjnych budynkach znajdzie się 247 mieszkań o powierzchni od 35 do 77 mkw. – od dwóch do czterech pokoi.
Budowa rozpocznie się w czwartym kwartale 2022 roku. - Mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z możliwości bezdotykowego otwierania drzwi przy pomocy aplikacji na smartfonie – mówią przedstawiciele dewelopera. W strefie relaksu powstanie plac zabaw, miniserwis rowerowy ze stojakami. Będą też budki dla ptaków i domki dla owadów. Zieleń na terenie osiedla będzie nawadniana wodą deszczową.
Budowę kolejnego etapu osiedla przy ul. Dąbrowskiego w Poznaniu rozpoczyna Monday Development, firma z grupy Unidevelopment.
Osiedle przy ul. Wspólnej w gdańskiej dzielnicy Olszynka wybuduje Marvipol Development. Motława Garden to projekt oparty na koncepcji miasta ogrodu.
Sprzedaż mieszkań z ostatniego etapu wrocławskiego osiedla rozpoczyna Archicom.
Przepisy mające chronić klientów deweloperów weszły w życie 29 kwietnia 2012 r. Chronią? Co zmieni nowela ustawy?
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Sprzedaż mieszkań z drugiego etapu osiedla przy ul. Starowiejskiej w Gdańsku rozpoczyna Atal.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Tworzymy nie tylko bardzo dobrą architekturę czy atrakcyjne części wspólne. Nasze inwestycje oferują wyjątkowy klimat, także osoby z zewnątrz mają tutaj dobrze spędzić czas i wrócić – mówi Rafał Kula, prezes firmy NOHO Investment.
Średnie ofertowe ceny mieszkań używanych w lutym były dość stabilne. Ale można wynegocjować spore rabaty.
Prawie 420 tysięcy złotych (do 100 tysięcy euro) można otrzymać za kupienie i wyremontowanie domu we Włoszech. Oferta dotyczy nieruchomości w jednej z 33 wyludniających się miejscowości w autonomicznej prowincji Trydent na północy kraju.
Przepisy tzw. specustawy mieszkaniowej przewidują podanie do publicznej wiadomości numerów ksiąg wieczystych zarówno nieruchomości, na których prowadzona będzie inwestycja, jak i innych nieruchomości, wobec których inwestycja ta może wywołać skutki. To może naruszać RODO.
Hiszpania zaostrza prawo związane z nieruchomościami: nowe regulacje zakładają szybszą eksmisję dzikich lokatorów (tzw. okupas) oraz uzależnienie prowadzenia najmu terminowego od zgody innych członków wspólnoty mieszkańców.
Może się okazać, że oczekiwanie na dopłaty do kredytów się nie opłaca – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas