Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 14:44 Publikacja: 28.04.2022 21:15
Foto: mat. pras.
Czy i jakie przewagi nad tradycyjnym stawianiem budynków wielorodzinnych i użyteczności publicznej mają drewniane moduły – głównie w kontekście kosztów i mającej coraz większe znaczenie w czasach ESG ekologii?
Budownictwo modułowe oparte na szkielecie drewnianym pozwala na szybszą realizację inwestycji i emituje dużo mniej CO2 niż przy technologii tradycyjnej. Znaczna część prac wykonywana jest w kontrolowanych warunkach fabryki, co umożliwia dokładne opomiarowanie zużycia energii, surowców i czasu, dzięki czemu można optymalizować cały proces produkcyjny. Przekłada się to na zmniejszenie kosztów – stosowane przez nas technologie nie wymagają tak wielkich ilości energii niezbędnych do wytworzenia, jak beton czy stal, które w przeciwieństwie do drewna nie są odnawialne.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polski producent budynków modułowych ma pierwszy kontrakt z dużym operatorem srebrnych nieruchomości.
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Grupa Unibep jest coraz aktywniejsza na kolejnym skandynawskim rynku.
To pierwszy tego rodzaju kontrakt w Polsce. Szlaki przeciera Małkinia Górna.
Jesteśmy otwarci na wspieranie prywatnych producentów i tworzenie ważnej gałęzi rynku – mówi Mariusz Wal, prezes...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas