W Warszawie jest obecnie ok. 620 tys. mkw. powierzchni biurowej w parkach biznesowych. W planach inwestorzy mają jeszcze ponad 900 tys. mkw. biur tego typu. Jednak trudny rynek może zmienić ich zamiary. – Według naszych prognoz w najbliższych dwóch latach zostanie oddanych do użytku nie więcej niż 240 tys. mkw. – szacuje Andrzej Brochocki z Kancelarii Brochocki Nieruchomości.
[srodtytul]Wygodne biuro[/srodtytul]
Budynki, które powstaną, raczej zostaną wynajęte. Jak zapewnia Dorota Ejsmont z King Sturge, klienci lubią takie projekty.
– Na ogół są to biura poza centrum miasta, co pozwala deweloperom na stworzenie mniejszych i bardziej kameralnych budynków. Zagospodarowanie przestrzeni na terenie parku jest dużym atutem. Właściciele dbają, aby taki projekt wyróżniał się spośród standardowych budynków. Odpowiednie zagospodarowanie terenu, stworzenie małego stawu czy jeziora jest atrakcją – wyjaśnia Dorota Ejsmont i dodaje: – Firma, która wynajmuje 3 – 5 tys. mkw. jest dużym najemcą, ale w gmachu o powierzchni np.
40 tys. mkw. będzie niewidoczna. Natomiast w parkach biznesowych, takich jak np. Platinium Business Park, Okęcie Business Park czy Wiśniowy Business Park zajmie większą część budynku i nie będzie anonimowa.