Stawki za wynajem mieszkań w dużych miastach są wciąż niższe od zeszłorocznych. Średnio, jak wynika z barometru „Rz”, o 7 – 8 proc.
[b][link=http://rzeczpospolita.pl/pliki/nieruchomosci/mieszkaniadw.pdf]Zobacz ceny najmu mieszkań w poszczególnych miastach[/link] [/b]
Obecny poziom cen, z niewielką korektą w górę za lokale cieszące się największym powodzeniem, utrzyma się prawdopodobnie przez najbliższy rok.
Podaż mieszkań do wynajęcia jest bardzo duża, zainteresowanie znacznie mniejsze, zwłaszcza ze strony firm. Ale stopniowo zaczyna rosnąć zapotrzebowanie na mieszkania zlokalizowane w pobliżu wyższych uczelni. Ta tendencja będzie się nasilać aż do rozpoczęcia roku akademickiego – podkreślają pośrednicy. Wybierane są przede wszystkim lokale trzypokojowe. Przyszli studenci szukają mieszkań, które mogą zająć w większej grupie kolegów. W drugiej kolejności popyt dotyczy mieszkań dwupokojowych. Studiujący najmniej zainteresowani są kawalerkami ze względu na wysokie koszty. Bardziej kalkuluje się wziąć pokój, niż opłacać niewielki, samodzielny lokal.
[ramka]