Centralna Polska pod kątem podaży jest trzecim – po Warszawie i Górnym Śląsku – największym rynkiem magazynowym w Polsce. Najemców przyciągają dziś głównie nowoczesne hale w Łodzi i Strykowie.
Na rynku magazynowym zaczynają się pojawiać również nowe lokalizacje. W Pabianicach firma Goodman rozpocznie budowę parku magazynowego o pow. 27 tys. mkw. W Radomsku powstaje projekt typu BTS, realizowany przez Panattoni dla Manuli Hydraulics. Firma ta wynajęła 32 tys. mkw. powierzchni, zawierając tym samym największą w ostatnim czasie umowę w Centralnej Polsce.
Większy popyt
- Zainteresowanie najemców Centralną Polską jest większe niż w ubiegłym roku. W efekcie w Łodzi i Strykowie może wkrótce zabraknąć wolnej powierzchni magazynowej. Poziom pustostanów wynosi dziś 4 (Łódź) i 8 (Stryków) proc. Prawdopodobnie w tych lokalizacjach rozpoczną się niebawem kolejne budowy – prognozuje Paulina Dziubińska – Fulek z Jones Lang LaSalle.
I choć toczące się negocjacje jeszcze nie przekładają się na podpisane kontrakty, analitycy zapewniają, że w tym regionie w tym roku dojdzie do zawarcia wielu nowych umów najmu.
- Centrum Polski cieszy się zwiększonym popytem ze strony najemców, nie tylko ze względu na poprawę infrastruktury drogowej lecz także dzięki prężnie funkcjonującej Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Rozwijające się firmy działają jak magnes dla innych inwestorów – zapewnia Paulina Dziubińska – Fulek.