Połączenie atutów, takich jak dostęp do wysoko wykwalifikowanych kadr, lokalizacja, infrastruktura czy system wsparcia dla projektów znalazły uznanie takich marek jak HP, IBM, Credit Suisse, Google czy Nokia Siemens Networks, które właśnie we Wrocławiu otworzyły swoje centra usług.
Są najemcy biur
- Miasto przyciąga też firmy zajmujące się handlem detalicznym oraz inwestorów w branży logistycznej i deweloperów – mówi Julita Spychalska, dyrektor działu reprezentacji najemców w firmie Jones Lang LaSalle.
Według Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) Wrocław to najdynamiczniej rozwijające się miasto, jeśli chodzi o usługi dla biznesu w latach 2008–2010. To również wiodący ośrodek dla projektów określanych jako R&D – czyli Research & Development – badań i rozwoju w Polsce oraz inwestycji typu Knowledge Process Outsourcing obejmujących tzw. usługi oparte na wiedzy (m. in. chodzi o zaawansowane analizy biznesowe, usługi prawne i szeroko pojęty konsulting).
434 tysiące metrów kwadratowych to powierzchnia najmu w centrach handlowych we Wrocławiu
Jak podaje firma Jones Lang LaSalle, Wrocław jest trzecim po Warszawie i Krakowie największym rynkiem biurowym w Polsce. W sumie w mieście jest 428 tys. mkw. biur. Eksperci JLL podkreślają, że Wrocław jest jednym z najbardziej dynamicznych rynków biurowych w kraju, jeśli chodzi o liczbę realizowanych inwestycji – pod tym względem ustępuje jedynie Warszawie.