Nowa spółka działająca pod marką Cushman & Wakefield ma osiągać przychody przekraczające poziom 5,5 mld USD, zatrudniać ponad 43 tys. pracowników oraz zarządzać nieruchomościami o powierzchni ponad 371,6 mln mkw. w imieniu klientów instytucjonalnych, korporacyjnych i prywatnych.
- W firmie DTZ cieszymy się, że łączymy się z tak silną marką, jaką jest Cushman & Wakefield. Obie firmy doskonale uzupełniają się pod względem specjalizacji i zakresu geograficznego prowadzonej działalności. Powstanie organizacja o imponującym zasięgu, niezależnie od lokalizacji: w Nowym Jorku, Londynie czy Szanghaju - powiedział Brett White, który obejmie funkcję przewodniczącego rady dyrektorów i dyrektora generalnego nowej firmy.
- W świadczeniu usług liczy się nie tylko ich zasięg i zakres czy wielkość firmy, lecz także znajomość lokalnych rynków i kompleksowość obsługi. Są to silne cechy zarówno Cushman & Wakefield, jak i DTZ. Pozwolą nam one wyróżniać się w przyszłości - dodał Brett White (który ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży nieruchomości, a wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy CBRE).
Edward C. Frost, prezes i dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield, powiedział, że dzięki zawartej transakcji firma Cushman & Wakefield będzie mogła zaoferować klientom z całego świata jeszcze większą wartość korzystając z rozbudowanej i wzmocnionej globalnej platformy usług.
Po zakończeniu fuzji Carlo Barel di Sant'Albano, który obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Cushman & Wakefield na świat i region EMEA, obejmie wyższe stanowisko w globalnej strukturze kierowniczej. John Santora, dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield w Ameryce Północnej, zostanie dyrektorem operacyjnym i dyrektorem ds. integracji, a globalny dyrektor generalny firmy DTZ Tod Lickerman obejmie funkcję prezesa globalnej spółki.