Tuzy warszawskiej reprywatyzacji z aktem oskarżenia

Mirosław B., były prezes spółki Plater, będący jednym z głównych beneficjentów warszawskiej reprywatyzacji znajduje się w akcie oskarżenia, który we wtorek prokuratura ma skierować do sądu w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną w stolicy – informuje Onet.

Aktualizacja: 09.09.2019 14:13 Publikacja: 09.09.2019 13:52

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Foto: Fotorzepa / Jerzy Dudek

Akt oskarżenia obejmuje w sumie 13 osób i dotyczy 13 nieruchomości.

Były prezes spółki Plater to kolejna już osoba, której organy ściągania stawiają formalne zarzuty w związku warszawską tzw. dziką reprywatyzacją. Mirosław B. ściśle współpracował przy handlu roszczeniami i przejmowaniu kamienic z warszawskim mecenasem Robertem N., znanym choćby z głośnej reprywatyzacji działki przy Pałacu Kultury i Nauki w centrum stolicy. W zapowiadanym akcie oskarżenia zarzucono 13 osobom popełnienie 37 przestępstw, w tym przestępstw korupcyjnych.

Czytaj także:

O tym, że prokuratura skieruje do sądu kolejny akt oskarżenia w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną w Warszawie, poinformował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak zaznaczył, akt oskarżenia obejmuje 13 osób i dotyczy 13 nieruchomości.

Jak wynika z ustaleń Onetu najgłośniejszym nazwiskiem, które znalazło się w przygotowanym akcie oskarżenia, jest Mirosław B., były prezes spółki Plater. To ten znany biznesmen - według śledczych - stał się jednym z głównych beneficjentów tzw. dzikiej reprywatyzacji, a to za sprawą handlu roszczeniami i przejmowaniu atrakcyjnych warszawskich kamienic. Jego nazwisko pojawia się w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w reprywatyzacji nieruchomości warszawskich o adresach: Mokotowska 40, Emilii Plater 15, Mokotowska 63.

Sądy i trybunały
Rezygnacja Julii Przyłębskiej to jest czysta kalkulacja
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką
W sądzie i w urzędzie
Upoważnienie do konta bankowego na wypadek śmierci. Jak zrobić to zgodnie z prawem?
Podatki
Pułapka na frankowiczów: po ugodzie może być PIT
Konsumenci
Jak otrzymać ulgę na prąd? Kto może mniej zapłacić za energię? Ekspert odpowiada
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Nieruchomości
SN: kiedy mieszkanie u rodziców prowadzi do zasiedzenia
Walka o Klimat
„Rzeczpospolita” nagrodziła zasłużonych dla środowiska