29 proc. uczestników tego samego sondażu wyraziło przekonanie, że dinozaury i ludzie żyli obok siebie przez pewien okres czasu, mimo że gady te wyginęły przed 65 milionami lat natomiast dzieje ludzkości rozpoczęły się dopiero 6 do 7 milionów lat temu. Tylko 46 proc. ankietowanych udzieliło prawidłowej odpowiedzi na to pytanie, natomiast 25 proc. wypełniło rubrykę „nie wiem”.
[wyimek][srodtytul]20 proc.[/srodtytul] spośród ankietowanych uważa także, że nasz glob potrzebuje tylko jednego miesiąca do obiegnięcia swojej gwiazdy.[/wyimek]
Jednak nie należy wciągać pochopnych wniosków odnośnie poziomu wykształcenia rosyjskiego społeczeństwa. W ubiegłym roku w Birmingham w Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania w grupie tysiąca dzieci w wieku od 7 do 14 lat, ale nie wybranych losowo lecz uczęszczających na zajęcia do Science City, regionalnego centrum popularyzującego naukę.
Wyniki tego sondażu są nie tylko zabawne, ale dające wiele do myślenia. Wprawdzie większość dzieci w angielskim mieście Birmingham wiedziało, że wynalazcą telefonu był Graham Bell, lecz żadne nie zdawało sobie sprawy, że był on Szkotem. Poza tym, niektóre dzieci przypisały ten wynalazek Karolowi Darwinowi, królowej brytyjskiej, perkusiście Ringo Starrowi i prezenterowi teleturniejów Noelowi Edmondsowi.
Wśród dokonań Isaaca Newtona wymieniono: wynalezienie ognia, odkrycie Ameryki, Układu Słonecznego, DNA, Internetu. Większość ankietowanych uważa, że Newton, zmarły w 1727 roku, wciąż żyje. Na pytanie, kto pierwszy stanął na Księżycu, połowa wskazała Armstronga, ale nie kosmonautą Neila lecz kolarza Lance’a. Swoich zwolenników miał też w tej kwestii Luke Skywalker z „Gwiezdnych Wojen”.