Powrót gigantów rocka. Ozzy Osbourne i AC/DC zapowiadają koncerty

Ozzy Osbourne, który zapowiedział niedawno zaprzestanie występów, i AC/DC, które nie koncertowało z Brianem Johnsonem od 2016 r. - uświetnią kalifornijski Power Trip Festival w październiku.

Publikacja: 01.04.2023 10:30

Powrót gigantów rocka. Ozzy Osbourne i AC/DC zapowiadają koncerty

Foto: Wikimedia/fot. Egghead06, CC BY-SA 4.0

Sensacyjnie brzmi również zapowiedź udziału innych gwiazd ciężkiego rocka, są to bowiem wyłącznie zespoły z ligi mistrzów: Metallica, Guns N’ Roses, Iron Maiden i Tool.

To jednak fani AC/DC mają powody do największej radości. Brian Johnson nie występował bowiem na żywo z zespołem od 2016 r., kiedy został zmuszony do opuszczenia trasy „Rock Or Bust” z powodu problemów ze słuchem i zastąpił go Axl Rose z Guns N’ Roses.

Czytaj więcej

AC/DC. Dinozaury rocka jeszcze walczą

Potem po skomplikowanych zabiegach Johnson odzyskał słuch i wziął udział w nagraniu albumu „Power Up” wydanego w 2020 r., ale pomimo licznych spekulacji, grupa nie ujawniła żadnych planów koncertowych. Johnson w grudniowym wywiadzie dopytywany o szczegóły powiedział wprost, że koledzy zabronili mu jakichkolwiek wypowiedzi na temat tournee.

Teraz, gdy AC/DC znalazło się w programie festiwalu zapowiedzianego na 6-8 października w Empire Polo Club w Indio, siedzibie festiwalu Coachella - szanse na tournee rosną.

Pozytywnie zaskoczeni mogą się też czuć fani Ozzy’ego Osbourne’a. W zeszłym roku zapowiedział opuszczenie Ameryki i powrót do rodzimej Anglii, co wiązało się z planami nagrania reality show oraz europejskiego tournee.

Kilka tygodni temu Ozzy koncerty jednak odwołał, motywując to stanem zdrowia. Zdanie niedawno zmienił, a udział w kalifornijskim festiwalu to dobry prognostyk.

Bilety w przedsprzedaży będą dostępne od czwartku 6 kwietnia.

Muzyka popularna
Kim Nowak powraca po 11 latach z nowym singlem i płytą
Muzyka popularna
Hronowski o protestach ws. Mystic Festival: To nasze święto, nasze Boże Ciało
Muzyka popularna
Tomasz "Lipa" Lipnicki: To, co robi PiS, przypomina mi o latach 80-tych
Muzyka popularna
Nirwana Foo Fighters
Muzyka popularna
Tina znów króluje na listach przebojów
Muzyka popularna
XXV Bielska Zadymka Jazzowa. Esperanza Spalding w roli głównej