Aktualizacja: 20.07.2015 17:20 Publikacja: 20.07.2015 15:30
Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik Sławomir Mielnik
W takim tempie nie zarabiało jeszcze pieniędzy żadne studio filmowe z Hollywood. Należące do spółki Comcast Universal Studios już w piątek 17 lipca przekroczyły symboliczny próg. Poprzednim rekordzistą było studio filmowe 20 Century Fox, które cały ubiegły rok zamknęło wynikiem 5,5 miliarda dolarów. Próg 5 miliardów przekroczyło jednak dopiero pod koniec listopada.
Produkcje Universal niemal w każdym miesiącu wygrywały wyścig o finansowy prymat w Hollywood. W lutym na ekrany wszedł pierwszy z hitów – "50 twarzy Greya" (do tej pory 570 mln dol. na całym świecie), w kwietniu siódmy odcinek "Szybkich i wściekłych" (1,51 mld dol.), w maju "Pitch Perfect 2" (280 mln dol.), czerwcu – "Jurassic World", a w lipcu "Minionki". Granicę 100 milionów dolarów przekroczył także w skali globalnej "Ted 2" – 127,5 mln dol. Dodatkowo "Grey", "Szybcy" i "Jurassic" biły miesięczne rekordy debiutów na amerykańskim rynku. W sumie do początku minionego weekendu filmy Universal przyniosły 1,709 miliarda dolarów w kinach w USA oraz 3,292 mld dol. w pozostałych krajach świata.
Po medialnej burzy dwie prywatne stacje telewizyjne w Polsce trafią na listę spółek pod specjalną ochroną. Co to oznacza?
Problemy z aplikacjami należącymi do firmy Meta. Użytkownicy zgłaszali problemy z Facebookiem, Messengerem, Instagramem oraz Whatsappem. Po godzinie 22 większość użytkowników aplikacji Meta odzyskała dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek po tekstach o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada nawet o ponad 7 proc. po tym, jak Onet.pl oraz Wyborcza.pl opublikowały teksty o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Omnicom i Interpublic, numer trzy i cztery w świecie reklamy połączą siły w transakcji wartej ponad 13 mld dol. Obiecują właścicielom setki milionów dolarów oszczędności.
O dramatycznej sytuacji w polskim kinie filmowcy rozmawiali na specjalnym spotkaniu antykryzysowym. 17 grudnia dojdzie do rozmów z ministrą kultury Hanną Wróblewską.
11 grudnia Netflix udostępnia pierwsze z szesnastu odcinków serialu „Sto lat samotności” według słynnej powieści Gabriela Garcii Marqueza. Po śmierci pisarza na jej ekranizację zgodzili się synowie pisarza.
Dwie nagrody dla twórców duńsko-polskiej „Dziewczyny z igłą” na bardzo politycznej gali
Wnętrze chatki Hagrida, centaury, Akromantule, Dementorzy i Mapa Huncwotów – to tylko niektóre atrakcje wystawy, którą w 2025 będą mogli odwiedzić w Polsce fani Harry'ego Pottera, magii i czarodziejskiej gry Quidditcha.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
Lubię też wyrażać swoich bohaterów poprzez muzykę – ich upodobania pomagają mi ich lepiej zbudować.
Steve McQueen po raz pierwszy opowiada o mieście swojego urodzenia. Jego „The Blitz”, dostępny na Apple TV+, mówi o niemieckich bombardowaniach Londynu między 1940 i 1941 r.
Polska kultura straciła jednego ze swoich najwybitniejszych artystów – Stanisława Tyma. Aktor, reżyser i satyryk, zmarł w wieku 87 lat. Ludzie kultury i politycy żegnają legendę polskiego filmu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas