W styczniu oba wiodące serwisy grupy: rp.pl oraz parkiet.com odnotowały znaczący wzrost użytkowników. Domena rp.pl przyciągnęła 6,917 miliona RU (wzrost o 63% w stosunku do stycznia 2023) i wygenerowała 37,156 miliona odsłon. Z kolei parkiet.com zanotował wzrost RU o 25%.

Dobre wyniki serwisów online to nie jedyny sukces jakim w ostatnim czasie może pochwalić się Grupa Gremi Media. Zgodnie z najnowszym raportem Instytutu Monitorowania Mediów, dziennik „Rzeczpospolita” zdobył pierwsze miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w 2023 roku. Treści publikowane m.in. w serwisie jak i w wydaniu papierowym dziennika cytowane były przez dziennikarzy innych mediów aż 33 866 razy.

Czytaj więcej

"Rzeczpospolita" najbardziej opiniotwórczym tytułem mediowym 2023 roku

Gremi Media SA wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, a także serwisy internetowe, tj. rp.pl, parkiet.com, historia.uwazamrze.pl, oraz serwisy branżowe, m.in. regiony.rp.pl, zdrowie.rp.pl, edukacja.rp.pl, pieniądze.rp.pl, logistyka.rp.pl, kobieta.rp.pl czy klimat.rp.pl. Ponadto Gremi Media posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o.