Polskie studio z prawie 223 mln pobrań gier

T-Bull notuje kolejny dobry miesiąc pod względem liczby pobrań, których skumulowana liczba do końca marca 2017 r. wyniosła prawie 223 mln.

Aktualizacja: 11.04.2017 09:42 Publikacja: 11.04.2017 09:35

Polskie studio z prawie 223 mln pobrań gier

Foto: T-Bull

Wrocławskie studio działa na rynku gier mobilnych, a ten szybko rośnie – w 2016 r. osiągnął wartość 36,9 mld dol., przebijając zarówno rynek konsolowy, jak i PC. W gry mobilne grają setki milionów użytkowników na całym świecie. Jak wynika z najnowszego raportu agencji badawczej Newzoo, posiadacze smartfonów i tabletów na gry wydają więcej pieniędzy niż ci konsolowi czy pecetowi.

Sumarycznie, globalny rynek gier wideo w 2016 r. osiągnął wartość 99,6 mld dol. (z czego tablety i telefony komórkowe stanowiły 37 proc. całkowitych wydatków. - Rynek gier mobilnych to najszybciej rozwijająca się kategoria rynku gier wideo. Użytkownicy smartfonów i tabletów coraz chętniej i coraz częściej decydują się na zakup gier oraz dodatkowego kontentu w m.in. bardzo popularnych grach free-to-play. Możemy potwierdzić te dane na własnym przykładzie. W wydaną na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku produkcję Moto Rider GO zagrało już kilkanaście milionów graczy z przyrostem na poziomie około 100 tysięcy nowych użytkowników każdego dnia - podkreśla Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel i prezes studia T-Bull.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Media
Polski film coraz droższy. Znany producent ma na to sposób
Media
„Rzeczpospolita Nauka” – nowy kwartalnik o odkryciach, badaniach i teoriach naukowych
Media
Nowy pomysł Trumpa: obrona Hollywood. Pomóc mają 100-proc. cła na obce filmy
Media
Irlandia nakłada ogromną karę na TikToka. Platforma zaprzecza, by przekazywała rządowi dane
Media
TikTok będzie miał nowe centrum danych w Europie. Wiadomo, w jakim kraju
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem