Reklama
Rozwiń

Instagram i Snapchat przyczyną depresji młodych ludzi

Ze wszystkich popularnych aplikacji, Instagram ma najgorszy wpływ na zdrowie psychiczne młodych ludzi. Szkodliwe działanie ma również Snapchat – wynika z najnowszego badania Royal Society for Public Health.

Aktualizacja: 20.05.2017 19:25 Publikacja: 20.05.2017 18:37

Instagram i Snapchat przyczyną depresji młodych ludzi

Foto: 123RF, fot. Andrea De Martin

Brytyjska fundacja Royal Society for Public Health (RSPH), zajmująca się poprawą zdrowia i dobrobytu społeczeństwa, sprawdziła, które serwisy społecznościowe często używane przez młodych ludzi są dla nich najbardziej szkodliwe. W badaniu wzięło udział blisko 1500 Brytyjczyków w wieku od 14 do 24 lat.

Jak wskazują wyniki, respondenci najczęściej wskazywali na Instagram jako przyczynę kumulujących się w nich negatywnych emocji, takich jak poczucie osamotnienia i niepokoju, a także obniżonej samooceny oraz braku wiary w siebie. Te czynniki mogą z kolei powodować głębsze problemy, takie jak bezsenność czy depresja. Aplikacja służąca do edycji i udostępniania zdjęć, z której korzysta obecnie 700 milionów użytkowników na całym świecie, broni się jednak, że od początku swojej działalności dokłada wszelkich starań w to, by tworzyć bezpieczne miejsce, w którym każdy może być sobą oraz szukać wsparcia u innych osób. I choć narzędzia do zgłaszania wszelkich naruszeń na serwisie rzeczywiście istnieją, nie zawsze są one wykorzystywane przez osoby poszkodowane.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Media
Donald Trump odsuwa termin sprzedaży TikToka. „Nie chce, by aplikacja zniknęła”
Media
Disney broni Dartha Vadera przed AI. „Midjourney to bezdenna studnia plagiatu”
Media
Wolność słowa dla ludzi, nie dla sztucznej inteligencji