Głównym portalem Grupy Money.pl jest portal finansowy Money.pl .We wrześniu według danych Gemiusa Grupa Money.pl miała w rankingu internetowych wydawców z tematyki Biznes, finanse, prawo czwarte miejsce z 2,8 mln użytkowników i docierała do 13 proc. internautów.

Pogłoski o tym, że dojdzie do takiego przejęcia słychać na rynku od kilku miesięcy, jednak żadna ze stron nie chciała ich dotąd potwierdzić. Kwoty transakcji nie podano. Grupa Money to nie tylko portal Money.pl, ale też spółki Business Ad Network, Businessclick, Favore i Legalsupport. Firma ma też portale e-prawnik.pl i favore.pl, oferujące usługi prawne online oraz przegląd rynku fachowców oferujących m.in. usługi dla domu. Prowadzi również platformę finansowego e-commerce Money2Money. Prezesem Grupy Money jest Aleksander Kusz, jej głównym udziałowcem był dotąd jest Holtzbrinck Digital Strategy, udziały ma w niej także Arkadiusz Osiak, założyciel firmy. Grupa działa od 2000 roku, jej główna siedziba mieści się we Wrocławiu.

- Naszą ambicją i jednocześnie jednym z celów strategicznych, konsekwentnie realizowanym od lutego tego roku jest inwestycja w wysokiej jakości, opiniotwórcze treści. Włączenie tak uznanej marki jak Money.pl do naszego portfolio jest naturalnym krokiem w kierunku realizacji tej strategii. Nasza redakcja biznesowa poszerza się o zespół uznanych dziennikarzy i ekspertów z takich dziedzin jak giełda, raporty gospodarcze, analityka finansowa oraz prawo – komentuje cytowany w komunikacie Jacek Świderski, prezes Grupy Wirtualna Polska powstałej z połączenia Grup o2 i WP dzięki zastrzykowi finansowemu z funduszu Innova Capital na początku tego roku.

Przejęcie Money.pl to kolejne z całej serii, jakie ostatnio dokonały się w polskim internecie. WP przejęła SportoweFakty.pl, modowy serwis Domodi.pl oraz portal Homebook.pl. Konkurencyjna Grupa Onet także prowadziła podobne transakcje. Niedawno ogłosiła zakup serwisu NK.pl, wcześniej w tym roku, wcześniej kupiła porównywarki cenowe Skapiec.pl i Opineo.pl.