Impreza po raz pierwszy będzie częścią cyklu Gold World Athletics Continental Tour - wyżej notowane są tylko mityngi Diamentowej Ligi. To oznacza, że kibice mogą spodziewać się wysokiej jakości zawodów z udziałem czołowych zawodników.

Wśród uczestników będą m. in. Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek (obie 400 m), Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki (wszyscy rzut młotem) oraz mistrzyni olimpijska z Tokio w biegu na 100 m przez płotki Jasmine Camacho-Quinn i brązowa medalistka w tej konkurencji Megan Tapper.

- Nie mogę już się doczekać startu na Stadionie Śląskim. W Kotle Czarownic zawsze panuje doskonała atmosfera, a nasze pojedynki z Nowickim elektryzują śląską publiczność. Nie inaczej będzie i tym razem - zapowiada Fajdek.

Czytaj więcej

Memoriał Kamili Skolimowskiej w Diamentowej Lidze

- Memoriał od wielu lat jest wpisany w kalendarz najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych w Polsce. Z roku na rok staramy się ściągać jeszcze więcej gwiazd, by kibice mieli kogo podziwiać na narodowym stadionie lekkoatletycznym. W tym roku też tak będzie - zapewnia wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Sebastian Chmara.

68. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego rozpocznie się 5 czerwca o godz. 14:45. Wstęp dla kibiców jest wolny, a organizatorzy - z okazji Dnia Dziecka - obiecują najmłodszym piknik pełen atrakcji.