Rodzice pozwolili synowi samodzielnie wrócić do domu metrem. Gdy chłopiec dotarł na miejsce po 45 minutach, promieniejąc dumą i satysfakcją z doświadczenia niezależności, Lenore zdała sobie sprawę, jak wielką pewność siebie dała mu ta przygoda i postanowiła podzielić się tym doświadczeniem z innymi rodzicami. Dwa dni później broniła swej decyzji w telewizyjnym show zatytułowanym „Najgorsza matka Ameryki”.
Od czasu pamiętnej wycieczki, w życiu Lenore wiele się zmieniło. Napisała książkę „Dzieci wolnego chowu. Jak wychować bezpieczne i samodzielne dzieci (i nie zwariować ze zmartwienia)”, jest bohaterką programu telewizyjnego, w którym pomaga nadopiekuńczym rodzicom pokonywać lęki, a na blogu radzi, jak oprzeć się kulturze strachu i zacząć czerpać radość z rodzicielstwa.
Artykuł pochodzi z portalu Fajna Mama
Kultura strachu
Skenazy twierdzi, że współcześni rodzice są bezustannie poddawani manipulacji i karmieni poczuciem winy, a na podstawie obrazów serwowanych przez media wykształcają w sobie i własnych dzieciach błędne pojęcie o świecie. Wciąż słyszymy o uprowadzeniach, morderstwach, zamachach, molestowaniu, przestępczości nieletnich i przekładamy te obrazy jak kalkę na własną rzeczywistość, a pojedyncze wydarzenia nagłośnione przez telewizję generalizujemy i postrzegamy jako tendencje. Zawsze wietrzymy podstęp, wszędzie widzimy zagrożenia i pozwalamy, by wciąż podsycano w nas brak zaufania do drugiego człowieka.