U ich boku pojawiał się również często jeden z najciekawszych polskich męskich wokalistów Mieczysław Szcześniak, artysta, w którym zawsze bez pudła można pokładać nadzieje na udaną produkcję wychodzącą poza standardy rozpoznawalnego stylu. Bez wątpienia jest najbardziej wyrazistą i utalentowaną postacią, która od lat otwiera polskiego słuchacza na r'n'b, soul i funky.
O swojej fascynacji czarną muzyką opowiada, że zaczęła się, gdy będąc nastolatkiem, usłyszał w radiu Arethę Franklin. Śpiewał duety z Jopek, Górniak, Szafran, Kayah, ale nie stronił od popu, ocierając się o Steczkowską, Sistars czy rapera Mezo. Nie mogło zabraknąć jego emocjonalnych wykonań na koncertach poświęconych pamięci Niemena czy Zauchy. Lista jego dokonań jest imponująca, zważywszy że debiut Szcześniaka przypadł jeszcze na połowę lat 80., gdy otrzymał główną nagrodę na opolskich "Debiutach" za piosenkę Dębskiego "Przyszli o zmroku".
Od wydania pierwszej płyty artysty "Niby nowy" upływa właśnie 20 lat. W tym tygodniu ukazał się singiel "Rzeczy zmieniają się" zapowiadający nowe wydawnictwo.
W 1993 r. Mieczysław Szcześniak związał się z nurtem muzyki chrześcijańskiej, zespół New Life'm należy do inicjatorów tego ruchu rozrywki z przesłaniem. New Life'm stworzyli oprócz Szcześniaka Joachim Mencel, Piotr Jankowski i Marcin Pospieszalski. Od 2005 r. śpiewa w nim Barbara Włodarska, natomiast poprzedni wokaliści Natalia Niemen i Mieczysław Szcześniak pojawiają się na koncertach dodatkowo ze swoim repertuarem.
[i]Mieczysław Szcześniak i New Life'm, katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3, wstęp wolny, informacje: tel. 0605 107 058, sobota (16.01), godz. 19[/i]