Monika Banach

Jest punk, jest impreza

Die Toten Hosen nazwał się przekornie – jak na zespół punk-rockowy przystało – sugerując własną impotencję. Na nudę i bezbarwność nie ma w nim jednak miejsca. Od lat jego muzycy wydają solidne albumy utrzymane na znakomitym poziomie, a działające jak muzyczna viagra.

Rap dla spontanicznych

To jeden z najbardziej oczekiwanych koncertów roku i duże wydarzenie na naszej scenie hiphopowej. Ortega Cartel, czyli Patr00 i Piter, mieszkają w Montrealu, gdzie tworzą muzykę i obrazy wideo.

Prowokacje Douglasa P.

W klubie Progresja wystąpi dziś legenda brytyjskiej sceny niezależnej – Death In June.

Tolkien i Slayer w mocnym stylu

Power metal kontra energetyczny trash i rock – tak wygląda kolejny jesienny tydzień w klubie Stodoła.

Poeta, który wrzeszczy

Tytułowy dezerter z piosenki Borisa Viana, który pisze list do prezydenta, rozpoczynając: „Dziś właśnie otrzymałem/Do wojska powołanie", stał się jednym z bohaterów lirycznych zespołu Dezerter.

Nie tylko Zeus kocha się w Jill

Zawsze pozostawała pod wpływem czarnego brzmienia soulu, funku, r'n'b i hip-hopu - Jill Scott wystąpi jutro w Warszawie

Nie wstyd się pokazać światu

Ze słuchaniem Twilite łączy się ozdrowieńcza myśl, że na szczęście już nie tylko brutalny metal może być niezawodnym towarem eksportowym z Polski.

Bracia szukają nowych brzmień

Bracia Waglewscy już w 1999 roku wydali wspólnie pierwszą płytę pod szyldem RHX

Mistycznie z pazurem

Wykonując „Legendę" w 20. rocznicę jej nagrania, Armia wpisuje się w popularny dziś nurt grania po latach całych płyt, którymi kapele odniosły duże sukcesy.

Girlsband z Polski, rock z Australii

Kobiecy rock to rzadkość. Tym bardziej warto wybrać się na te dwa koncerty. W czwartek zagrają Oczi Cziorne, a w piątek australijska kapela Brigitte Handley And The Dark Shadows.