Duet grający coś w stylu indie-folka, ale najlepiej charakteryzujący się akustycznymi, gitarowymi brzmieniami i wokalem o interesującej barwie, tworzą Paweł Milewski i Rafał Bawirsz.

www.dontpanicfestival.pl

W 2006 r., kiedy przymierzyli się do wspólnego grania, a właściwie internetowej wymiany plików, współpracowali i komponowali zdalnie. Jeden mieszkał w Biskupcu, drugi w Krakowie, potem wyjechali do Dublina i rozpoczęli regularne sesje. Nagrane w domowych warunkach utwory udało im się zamieścić na płytach drugiej i trzeciej edycji „Trójkowej Offensywy" oraz kompilacji „Don't Panic We Are from Poland vol. 2".

W 2008 r., zauważeni i zaproszeni przez braci Kapsa z Contemporary Noise Quintet, Milewski i Bawirsz nagrali materiał na debiutancki album „Bits & Pieces". W maju 2010 r. została udostępniona do darmowego ściągnięcia „Else" EP, której realizatorami i producentami są Piotr Maciejewski oraz Maciej Frycz, dzięki którym muzyka Twilite nabrała nowych brzmień.

Ich album, wydany w marcu tego roku „Quiet Giant", zebrał entuzjastyczne recenzje. Zasłużenie – należy się ukłon za rozwijanie polskiej sceny songwriterskiej, za popowość podaną bez obciachu, za niezwykłą, magiczno-melancholijną atmosferę utworów, od której trudno się uwolnić.

Twilite, Cafe Kulturalna, Warszawa, pl. Defilad 1, wstęp wolny, sobota (27.08), godz. 22

W środę CH–CH–CHING

CH–CH–CHING to formacja założona przez muzyka znanego z grupy The Complainer & The Complainers Pawła Trzcińskiego. Ten wokalista, perkusista, keyboardzista i kompozytor proponuje nieco psychodeliczny synth-pop. Muzycy CH–CH–CHING zaczęli od umieszczania utworów w sieci, ale szybko zostali zauważeni, nie tylko w Polsce. Koncertowali już w m.in. Paryżu, Wiedniu, Berlinie, Meksyku czy Londynie.